Eğitim

2020’de Eğitim Sistemi Çığır Atlayacak!

2020’de Egitim Sistemi Cigir Atlayacak

Türkiye’nin en büyük ve çözülemeyen sorunlarında ilk sırada olan eğitim sisteminde son yıllarda büyük gelişmeler yaşanıyor. Ziya Selçuk tarafından üretilen projeleri hem öğrenciler ve öğretmenler benimsiyor, hem de öğrenci velileri takdir ediyor.

Akıllı telefonun ve internetin hayatımızdaki etkisine göre kendini revize eden ve çağa ayak uydurmakta kararlı olan Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılında yaptığı çalışmaların üzerine en az bir o kadar daha yeni projeyi ekleyerek 2020 yılını dolu dolu geçirmek için hazırlıklarını tamamladı.

Geçtiğimiz yıl Milli Eğitim Bakanlığında köklü değişiklik ve yenilik olarak sayılabilecek uygulamalar değişen ara tatil sistemi, öğrencilerin daha uzun tenefüse çıkması ve okula 69 aylık öğrencilerin de başlamasına müsaade edilmesiydi. 2020 yılında ise Milli Eğitim Bakanlığı LGS sınavı, sınıf geçmeye ilişkin hususlar ve özel öğretim kurslarıyla ilgili çalışmalar üzerinde duracak.

Okul Kantinlerine de Büyük Tedbirler Gelecek

Geçtiğimiz ay içinde bir çikolatayı yerken küçük kapağın boğazına takılması sonucu hayatını kaybeden talihsiz çocuk, kantinde satılan yiyeceklerle ilgili önlemleri yeniden gündeme getirmişti. Alınan bilgiye göre Milli Eğitim Bakanlığı bu konu üzerinde de duracak ve sıkı tedbirler alacak. 7 Eylül 2020 tarihine kadar kantin işletmecileri anlaşmalar yaparak özel logolu ürünler ürettirecek ve bu tarihten sonra bu logonun bulunmadığı tüm ürünler kantinlerden kaldırılacak.

Yazar hakkında

Sergen Bakış

Antalya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Uzun yıllardır haber siteleri için içerik üretmekteyim. Sahalarda ropörtaj yaparken bana rastlayabilirsiniz.

E-Posta: sergenbakis@aktueladam.com

Yorum Yap