Dünya

ABD Donanma Üssünde Terör İncelemesi!

ABD Donanma Ussunde Teror Incelemesi!

Florida’nın Pensacola bölgesinde yer alan Donanma Üssünde meydana gelen bu saldırının bir terör saldırısı olmasından şüphelenilerek büyük bir soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Amerika’da askeri üslere zaman zaman bu şekilde saldırı yapılması artık normal bir durum olarak karşılanıyor. Her bir saldırıda ise FBI rutin olarak terör soruşturması başlatıyor ve elde edilecek deliller neticesinde bir terör örgütü varlığı tespit edilirse olayın soruşturmasını derinleştiriyor. Pensacola’da meydana gelen olayın da aynı şekilde terör eylemi kapsamında soruşturduğunu açıklayan Rachel L. Rojas olayla ilgili bazı bulgulara da ulaştıklarını açıkladı.

Geçtiğimiz Cuma günü yapılan saldırıdan sorumlu kişinin Suudi Arabistan uyruklu olduğu ve donanma üssü içerisindeki birçok Suudi askerin de bu kişiye yakın olduğu belirtildi. Suudi Arabistan hükümetinin de olayın aydınlatılmasına ilişkin sonuna kadar FBI yetkililerine destek verdiği açıklandı.

Artık Prosedürler Daha Katı Olacak

Yaşanan olaya ilişkin Donald Trump’ta sıcağı sıcağına bir açıklama yapmış ve ülkelerinde eğitim verdikleri binlerce öğrenciye uygulanan prosedürlerin baştan gözden geçirileceğini söylemişti. Glock marka tabancayla 3 kişinin öldürüldüğü ve 8 kişinin yaralandığı saldırının soruşturmasının tamamlanmasıyla birlikte Amerika’nın tüm ülke genelinde verdiği eğitime öğrenci kabul prosedürlerinin katılaşması bekleniyor.

Şu anda saldırının meydana geldiği üste sayıları 5,000’i geçen bir yabancı öğrenciye eğitim verildiği, ülke genelinde ise bu sayının çok daha fazla olduğu belirtildi.

Yazar hakkında

Eylem Çayır

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum. Uzun yıllardır sosyal medya ve haber sektöründe içerik üretmekteyim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapıyorum.

         E-Posta: eylemcayir@aktueladam.com

Yorum Yap