Gündem

Adana’da Tarım İşçileri Şarampole Yuvarlandı!

Adana’da Tarım İşçileri Şarampole Yuvarlandı!

Yoldan alt kısmına düşen midibüs ters döndü. Büyük bir hasar alan midibüsün içindeki 32 yolcudan 11’i yaralanarak tedavileri için hastaneye götürüldü.

Bölgeden gelen bilgilere göre midibüsün şoförü Ahmet Mumay istikametinde sorunsuz bir şekilde seyrederken bir anda aracın kontrolünü kaybetti. Yüreğir ilçesinin Doğankent mahallesi civarlarında meydana gelen kazada araç bir anca yoldan çıktı ve alt kısımdaki çalılıklara doğru devrildi. Aracın ters dönmesiyle birlikte birçok camının da kırılması içindeki yolcuların yaralanmasına sebep oldu.

Bölgeden geçerek kazayı gören vatandaşlar vakit kaybetmeden 112 Acil Servisi arayarak olay yerine ambulans gönderilmesini istedi. Kazanın büyüklüğünün bildirilmesiyle birlikte kısa sürede olay bölgesine birçok ambulans sevk edildi. Gelen ambulanslar yaralıları aracın içinden kurtararak bölgede ilk müdahaleyi yaptı.

Olayda Can Kaybı Yaşanmadı

Hayati bir tehlikesi bulunmayan yaralılar yapılan müdahalenin ardından geniş çaplı tedavi için hastanelere götürdü. Aracın içinden sıkıştığı için çıkamayan vatandaşlara da itfaiye ve polis ekipleri yardımcı oldu. Kısa sürede tahliye edilen araç ters bir şekilde yolun kenarında kaldı, sonrasında çekici yardımıyla bulunduğu yerden çıkarıldı.

Yaşanan olay sonrası bir can kaybı olmaması teselli oldu. Bölgeye gelen polis ekipleri benzer bir kazanın yaşanmaması için bölgeyi kontrol altına alarak trafiği yönetti. Kazayı yapan şoför ise olayın soruşturulması amacıyla polis merkezine götürüldü.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap