Gündem

Afyon’daki Yanık Olayı Bugün Aydınlanacak!

Afyon’daki Yanık Olayı Bugün Aydınlanacak!

2 farklı okulun ortak olarak kullandığı bahçe içerisinde aralarında kartopu oynayan çocuklardan 9 tanesi evlerine vardıklarında aileleri tarafından vücutlarındaki yanıklar dikkat çekti.

Oldukça şaşıran veliler birbirlerinden habersiz olarak çocuklarını hastaneye yetiştirdiler. Sonrasında veliler kendi çocukları gibi başka çocukların da aynı şekilde hastaneye götürüldüğünü anlayınca olayın kar topu oynanması esnasında olduğu ortaya çıktı.

Olayla ilgili Afyon Valiliği devreye girdi ve olayla ilgili çok kapsamlı bir inceleme başlatıldı. İdari soruşturmanın da aynı şekilde başlatıldığı olayla ilgili çocuklardan 7 tanesinin tedavilerinin tamamlandığı ve evlerine ailelerinin yanına gönderildikleri açıklandı. Vücutlarında büyük yanıklar oluşan çocuklardan 2 tanesinin ise hala hastanede tedavilerinin sürdürğü ve müşahade altında bulundukları açıklandı.

Olayın Kaynağı Henüz Bulunamadı

Çocukların karla oyun oynadıktan sonra bu hale gelmesiyle ilgili şimdilik kimseden mantıklı bir açıklama gelmedi. Fakat olayın karla mücadele kapsamında bölgeye dökülen tuzlardan kaynaklanabileceği düşünülüyor. Alınan bilgilere göre en son bundan 4 gün önce bölgede bir kar temizleme çalışması yapılmış fakat herhangi bir madde kullanılmadan iş makineleri marifetiyle bu çalışma yapılmış.

Bu çalışmanın dışında kendi inisiyatifiyle bölgeye çeşitli maddeler dökülüp dökülmediğine dair araştırmaların da idari soruşturma kapsamında sürdüğü belirtildi. Çocukların yanıklarının sebebi ise gün içerisinde yayınlanacak raporda netleşecek.

Yazar hakkında

Eylem Çayır

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum. Uzun yıllardır sosyal medya ve haber sektöründe içerik üretmekteyim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapıyorum.

         E-Posta: eylemcayir@aktueladam.com

Yorum Yap