Eğitim

Akademisyen – Liseli Buluşmaları Resmen Başlatıldı

Akademisyen - Liseli Buluşmaları Resmen Başlatıldı!

Bu kapsamda yapılan buluşmaların ilkleriden birini Tarihçi Profesör Doktor Erol Kürkçüoğlu gerçekleştirdi. Şu anda Atatürk Üniversitesinde tarih derslerine giren Prof.Dr. Erol Kürkçüoğlu bundan tam 46 yıl önce mezun olduğu Erzurum Lisesi’ne giderek tarih dersine girdi. Kürkçüoğlu yaptığı açıklamada geçmişe yelken açtığını ve liseli gençlerle buluşmanın verdiği mutluluğun tarifsiz olduğunu söyledi.

Liselerde akademisyenlerin derslere girmesiyle ilgili ilk adım Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan gelmişti. Ziya Selçuk, bazı derslere akademisyenlerin de girebileceğine yönelik açıklama yaptıktan sonra harekete geçen Milli Eğitim Erzurum İl Müdürlüğü ilk iş olarak Atatürk Üniversitesi ile konuyu tartıştı ve kısa zamanda bir protokol hazırlayarak iki taraf arasında imzalandı.

Bu tarz uygulamalar çok değerli

Bu kapsamda Atatürk Üniversitesinde çalışan bazı akademisyenlerin haftanın belirli günlerinde liselere giderek orada derslere girmesi sağlanıldı. Bu konuda daha önce Erzurum Lisesinde okumuş ve mezun olmuş olan Prof.Dr. Erol Kürkçüoğlu ilk gönüllü akademisyen oldu.

Kürkçüoğlu, Milli Eğitim Bakanlığının projesinin çok değerli olduğunu söylerken, derslerde öğrencilere sadece ders anlatmak yerine, onlara hayata ve geleceğe dair tavsiyelerde de bulunduğunu anlattı. Geçmişte bu okulda okuyarak bugünlere gelmesinin temellerini attığını söyleyen Kürkçüoğlu vefat eden öğretmenlerine de Allah’tan rahmet dileklerini iletti.

Yazar hakkında

Eylem Çayır

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum. Uzun yıllardır sosyal medya ve haber sektöründe içerik üretmekteyim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapıyorum.

         E-Posta: eylemcayir@aktueladam.com