Türkiye’nin yalnız kaldığını ve operasyonla ilgili süreçte Türkiye’ye ambargo uygulanmasına karar verileceğini söyleyenlerin ilerde kapılarına geleceğini belirten Demir, Türkiye’nin yaptığı anlaşmanın gayet yerinde ve doğru bir hamle olduğunu söyledi.

YPG/PKK’ya 120 gün süre verildiğinin altını çizen İsmail Demir, anlaşma kapsaında yapılması gerekenleri yapmamaları durumunda harekatın kaldığı yerden devam edeceğini söyledi. Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu söyleyen İsmail Demir, ambargo olacak diyenlerle ilgili “dost görünen düşman” tanımlaması yaptı.

Konya Teknik Üniversitesinin açılış töreninde konuşan İsmail Demir, genç öğrencilere de nasihatler verdi. Hiçbir zaman kendilerine telkin edilen şeylere aldırış etmeden kendi kararlarını vermeleri gerektiğini söyleyen İsmail Demir, Türkiye’nin de tam olarak bunu yaptığını, çevresindeki dış devletlerin lafına bakmadan, içerdeki çığırtkanlara da aldırış etmeden gerekeni yaptığını söyledi.

Kendi Güvenli Bölgemizi Kendimiz Kurarız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dış politika anlamında hiçbir siyasi lidere karşı eğilmediğini, dik ve kararlı duruşu sayesinde Türkiye’nin birçok konuda iyi adımlar attığını belirten İsmail Demir, bugüne kadar güvenli bölgenin gerekliliğinin defalarca anlatılmasına rağmen kimsenin umursamadığını söyledi. Kendi güvenli bölgemizi kendimizin kurabileceğinden hareketle operasyon yapıldığını söyleyen Demir, kendi hedefimize ulaşana kadar bildiğimiz yoldan yürüyeceğimizi söyledi.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap