Spor

Anadolu Efes Fırtına Gibi Esiyor!

Anadolu Efes Firtina Gibi Esiyor

Hem Türkiye Basketbol Liginde, hem de Euroleague’de oynadığı güzel oyunla zirveyi bırakmayan Anadolu Efes göğsümüzü kabartıyor. Ergin Ataman’ın liderliğinde müthiş bir performans ortaya koyan Anadolu Efes ING Basketbol Liginde oynadığı 15 maçın 14’ünden galip ayrıldı, 1 maçı ise kaybetti. Bu maçlarda toplam 1338 sayı atan Anadolu Efes, rakibinden 1137 sayı yiyerek 201 averaja ulaştı.

Bu sonuçlarla ligin zirvesine çıkan Anadolu Efes’in en yakın rakibi ise 12 galibiyet ve 3 mağlubiyet alan Karşıyaka oldu. Anadolu Efes ortaya koyduğu müthiş takım oyunuyla şimdiden ligi zirvede bitirmeye çok yaklaştı.

Avrupa’da da Zirvede

Basketbolun kulüpler bazında Avrupa’daki en önemli organizasyonu olarak görülen Türk Hava Yolları Euroleague’de de Anadolu Efen fırtınası esiyor. Bu sezon oynadığı 17 maçtan 14 kez galip ayrılan, 3 kez de mağlup ayrılan temsilcimiz 1461 sayı attı, 1313 sayıyı ise yedi.

Böylece 148 averaja ulaşmış oldu. Zirveye yerleşen temsilcimizin rakibi Real Madrid ise aynı maç istatistiğine sahip olsa da Anadolu Efes’ten sadece 2 averaj düşük olduğu için 2. sırada bulunuyor.

Uzun bir maraton olan Euroleague’de başarılarını devam ettirmesi beklenen temsilcimiz bir sonraki maçını 10 Ocak Cuma günü Barcelona’ya karşı deplasmanda oynayacak. Ligde 3. Sırada yer alan ve ev sahibi olmanın avantajını da kullanmak isteyen Barcelona karşısında temsilcimizi zor bir maç bekliyor olacak.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap