Gündem

Antalya’da Acılı Anne Yürekleri Dağladı!

Antalya’da Acili Anne Yurekleri Dagladi!

45 yaşındaki Emine Kurnaz önce beyin kanaması geçiren eşini toprağa verdi. Sonrasında ise Okay ve Ayşe isimli 2 çocuğun motosiklet kazası yapmaları sebebiyle hayatlarını kaybetti. 4 kişilik çekirdek aile iken 2 ay içinde tek kişi kalan Emine Kurnaz, kızı Ayşe’nin organlarını bağışlamayı kabul etmiş. Kızının organlarının birilerinin üzerinde dolaştığını ve kızından bir parçanın hala yaşadığını söyleyen Emine Kurnaz’ın her gün mezarlık ziyaretine gittiği öğrenildi.

Antalya’nın Serik ilçesinde Emine Kurnaz’ın oğlu Okay ile kızı Ayşe’nin motorsikletle giderken bir servis aracına arkadan çarptığı ve motorun üzerinden savruldukları, bu sırada kaskları da takılı olmayan iki kardeşin ağır yaralı bir şekilde Serik Devlet Hastanesine kaldırıldıkları belirtildi. İki kardeşten Okay kısa bir süre içerisinde hayatını kaybederken, birkaç gün tedavisi yapılan Ayşe’nin ise 3 Ekim tarihinde beyin ölümünün gerçekleştiği açıklandı. Emine Kurnaz, beyin ölümü gerçekleşen kızının organlarını bağışlamayı kabul edince Ayşe’den alınan kalp, kornea, akciğer, karaciğer ve böbrekler acilen uzun süredir organ bekleyen hastalarda kullanıldı ve birden çok hayat kurtarılmış oldu.

Bölgeye Ambulans Merkezinin Kurulmasını İstiyorlar

Kardeşlerin ölümünün üzerine konuşan amcaları Mithat Kurnaz da bölgede ambulans bulunmamasından dert yandı. Yaşadıkları bölgenin turizm bölgesi olduğunu ve 15 adet 5 yıldızlı otele sahip olduğunu, buna karşın bir ambulans merkezi bulunmadığını belirten Mithat Kurnaz yetkililerden bölgeye bir ambulans merkezi kurulmasını talep etti.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com