Eğitim

Antalya’da Kitap Okuma Seferberliği!

Antalya’da Kitap Okuma Seferberliği!

İşte bu durumla ilgili bir farkındalık oluşturmak ve kitap okumaya teşvik etmek isteyen 650 öğrenci bugün Antalya’da aynı anda kitap okuyarak seslerini duyurmaya çalıştılar. Kitap okuma projesine Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki bir lisenin öğrencileri tarafından imza atıldı. Bu proje aslında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve okullar tarafından zaman zaman gerçekleştirilmesi istenen, fakat fazla kulak asılmayan bir faaliyet olarak göze çarpıyor.

Gençler bu şekilde daha fazla kitap okuyabilir

Bu projeyi hayata geçiren Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri eksiksiz bir şekilde okul bahçesine çıkarak kitap okudular. Etkinlik 45 dakika sürerken, bahçede çıt çıkmaması dikkat çekti. Antalya Cavide ve Faruk Kadam Gençlik Merkezinde görevli Esma Sevil Karataş, projeyle ilgili bazı bilgiler verdi. Karataş projenin amacının gençleri kitap okumaya teşvik etme ve ülkemizdeki kitap okuma oranının düşüklüğü hakkında farkında olmalarını sağlama olduğunu söyledi.

Ellerinde bir çok kitap bulunduğunu ve hedeflerinin tüm kitapların yüzlerce öğrenci tarafından okunması olduğunu söyleyen Karataş, bu etkinliğin sadece Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi ile sınırlı kalmayacağını, yılın belirli zamanlarında farklı farklı okullarda benzer etkinliklerin sürdürüleceğini söyledi. Öte yandan haberi alan bazı okul müdürleri de kendi okullarında bu tarz etkinlikleri görmek istediğini söyledi. Öğrenciler için ileriye dönük yatırımların daima beğenildiği ve takdir edildiği ülkemizde eğitim de üst kademelere çıkmak için her türlü yenilik yapılmalıdır.

Yazar hakkında

Sergen Bakış

Antalya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Uzun yıllardır haber siteleri için içerik üretmekteyim. Sahalarda ropörtaj yaparken bana rastlayabilirsiniz.

E-Posta: sergenbakis@aktueladam.com