Kumpan tarafından üretilen Kumpan 1954 Ri S isimli scooter meraklılarına tanıtıldı. Scooter’ın en belirgin özelliklerinden biri çok sessiz çalışması, bir diğeri ise 100 kilometrelik hıza ulaşabilmesi ve çevreci oluşu. Kumpan tarafından yeni çıkarılan bu scooter modelinin tamamen elektrikle çalışacağı öğrenildi. Kumpan daha önce de benzer bir scooter çıkarmıştı fakat bu scooter spor versiyon değildi ve en fazla çıkabildiği hız saatte 45 kilometrelik hızdı.

Bu yeni modelde inanılmaz bir gelişimin yaşandığı ürünün piyasaya çıktıktan sonra kısa sürede rekor bir satışa imza atması bekleniyor. Bugün tanıtılan Scooter’ın özelliklerini incelediğimizde 7 kW’lik bir motoru olduğu ilk göze çarpan hususlardan biri. Motorun bulunduğu bölge ise scooter’ın arka tarafı. Böylece koltuğun altında bataryalar için gerekli alan da sağlanmış oluyor. Kumpan’ın yeni elektrikli scooter’ı ilk alındığında içerisinden 2 adet batarya çıkıyor.

Tek Tuşla Kolay Kullanım Sunuyor

Bu bataryanın gücü ve menzili bana yetmiyor diyenler için ise 3. bir batarya daha koyulmasına imkan veren soket hazır olarak bulunuyor. Scooter’ın ön tarafında bulunan dokunmatik ekrandan scooter ile ilgili birçok ayarı yapmak da mümkün ve çok kolay. Tek tuştan aracın kapaklarını açabileceğiniz, gücünü açıp kapatabileceğiniz bir sürü özellik de sizleri bekliyor.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap