Otomobil

Aston Martin’den Beklenmeyen Geri Adım!

Aston Martin’den Beklenmeyen Geri Adım!

Öncelikle İngiltere’de, sonrasında ise Avrupa’da merakla beklenen Aston Martin’in tamamen elektrikle çalışacak olan modeline hala başlanmaması bir takım dedikoduları da beraberinde getirdi.

İngiliz üreticiye yakın kaynaklar tarafından yapılan açıklamalarda henüz üretimine başlanmayan bu serinin hiç üretilmeyeceği iddia edildi. Bu iddiaların dayanağı olacak bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Bu iddiaların ortaya atılmasıyla birlikte herkesin aklında iptale neyin sebep olduğu sorusu belirdi. Bunun yanında onca emek ve harcama yapılarak ulaşılmış ve üretim aşamasına geçmemiş olan bu tasarımla ne yapılacağı da merak ediliyor. İlk sorunun yanıtı henüz hiçbir yerde yok.

Çünkü Aston Martin tarafından resmi açıklama yapmak bir yana dursun, iddiaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığına dair bile açıklama yapılmadı. Şu durumda Aston Martin yetkilileri bu seriyi iptal etmediklerini söyleseler kimsenin şaşırmaması gerekir.

Üretim İleride Tekrar Gündeme Alınabilir

Herkesin merak ettiği diğer sorunun ise bilinen bir cevabı var. Bu kadar emeğin çöp olmayacağı aşikar. Bu yüzden Aston Martin tarafından tasarlanan bu modelin, sonraki elektrikli araç modelleri tasarlanırken Aston Martin mühendislerine ilham olması bekleniyor.

Hatta bu modelin ilham vermekten de öte % 90’ının aynı kalarak ilerde Aston Martin tarafından yeniden gündeme alınması ve seri üretime geçmesinin de gündeme gelebileceği belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde Aston Martin’den resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

Yazar hakkında

Sergen Bakış

Antalya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Uzun yıllardır haber siteleri için içerik üretmekteyim. Sahalarda ropörtaj yaparken bana rastlayabilirsiniz.

E-Posta: sergenbakis@aktueladam.com

Yorum Yap