Eğitim

Aydın’da Velilerle Görüşme Rekoru Kırıldı!

Aydın’da Velilerle Görüşme Rekoru Kırıldı!

Aydın’da eğitim ve öğrenimini gören öğrencilerin velileri ile yakın bir işbirliği içinde çalışmak isteyen ve sürekli yüz yüze görüşmeleri teşvik eden Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tüm şehir bazındaki şubelerinde bir günde 3,782 öğrenci velisiyle görüştüğünü açıkladı. Aydın’ın nüfusuna göre oldukça yüksek bir rakama ulaşan İl Milli Eğitim Müdürlüğü velilerden de takdir topladı.

Bazı şehirlerde bir ayda dahi ulaşılamayan bu rakama tek bir günde ulaşan Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, bu seferberlikte emeği geçen tüm öğretmen ve diğer personele teşekkürlerini iletti. Bir günde gidilebilecek maksimum velinin yanına gidildiğini söyleyen Okumuş, bazı ziyaretlerin gecenin geç saatlerine kadar sürdüğünü söyledi.

Ailelere Her Zaman Olduğu Gibi Büyük Görev Düşüyor

Amaçlarının öğrenci velileriyle birlikte koordineli çalışarak öğrencilerin eğitimden maksimum fayda kazanabilmesi olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Okumuş bir farkındalığa da vesile olduklarını söyledi.

Lütfullah Okumuş çocuğun okulda aldığı eğitimin aslında evde de devam ettiğini ve ailelere büyük bir rol düştüğünü belirtti. Evde ebeveynler tarafından uygulanacak yanlış yaklaşımların eğitim ve öğretim konusunda da çocukların sıkıntı yaşamasına sebep olabileceğini söyleyen Okumuş, zaman zaman aileleri yapacakları toplantılara çağıracaklarını, bazen de dün olduğu tüm velilerin evleri ziyaret edilerek işbirliğinin devamlılığının sağlanacağını ifade etti.

Yazar hakkında

Orhan Aydın

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesini okudum. Dijital Reklam ve Pazarlama üzerine bağlı olduğum şirketin editörlük bölümünde çalışıyorum. Haber siteleri için içerik üretmekteyim.

E-Posta: orhanaydin@aktueladam.com

Yorum Yap