Spor

BAD Basketbol Oskarları Açıklandı!

BAD Basketbol Oskarlari Aciklandi!

Geçtiğimiz yılın verileri üzerinden yapılan seçimde yılın kadın takım ödülünü Fenerbahçe Spor Kulübünün Kadın Basketbol Takımı kazandı. Yılın erkek takımı ödülünü Anadolu Efes Basketbol Takımı kazanırken yılın antrenörü olarak da Banvit takımının çalıştırıcısı Hakan Demir ödüle layık görüldü.

İzmir’in Bornova ilçesinde düzenlenen ödül töreninde ödül almaya hak kazanan takımların ve antrenörün belirlenme süreci anlatıldı. 100 kişiden oluşan bir grup tarafından ödül almaya hak kazananların belirlendiğini söyleyen asketbol Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Avni Erboy, BAD oskarlarının bu alandaki en önemli ödül olduğuna dikkat çekti. Yapılan ödül törenine katılan ve konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, böylesine büyük bir organizasyonda yer aldığı için mutlu olduğunu belirtirken, kendisine jüri tarafından onur ödülü verilmesinden dolayı da gurur duyduğunu söyledi. İzmir şehrindeki spora ilişkin yatırımlardan da bahseden Soyer, yakın zamanda İzmir’in spor kenti olacağını söyledi.

Ödüller Sahiplerini Buldu

BAD oskar ödüllerinde diğer branşlarda ödüle hak kazananlar ise; yılın erkek oyuncusu Banvit takımından Tolga Geçim, yılın kadın oyuncusu geçtiğimiz sezon sonunda basketbolu bıraktığını açıklayan Fenerbahçe Beko takımından Birsel Vardarlı Demirmen, yılın yöneticisi Banvit takımından Özkan Kılıç, yılın hakemi 42 yaşındaki Özlem Yalman ve yılın sponsoru Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un sahibi olduğu Koç grubu oldu.

Yazar hakkında

Sacid Alpata

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisiyim. Derslerden kalan vakitlerde haber yazmaktayım. Profesyonel olarak burada içerik üretiyorum.

E-Posta: sacidalpata@aktueladam.com