Gündem

Bağcılar’da Küçük Kızı Taciz Eden Şahıs Linç Edildi!

Göztepe Mahallesinde yaşanan olayda küçük bir kızı taciz ettiği iddia edilen şahıs mahalle sakinleri tarafından linç edildi. Olay yerine gelen polis şahsı son anda kurtardı. Bu tür olaylarda halkın tepkisi daima yüksek olduğu biliniyordu. Fakat bu olayda mağdurun küçük bir çocuk olması olayları daha fazla alevlendirdi.

Alınan bilgilere göre olay dün akşam 20.00 civarında Pınarlı Sokak’ta meydana geldi. Sokakta oyun oynayan küçük kızlara bir kişinin yaklaşması sonucu bir kişi ortalığı ayağa kaldırdı. Küçük kıza adamın taciz ettiğini söyleyen ve kızı kaçıracağını iddia eden vatandaşın çağrısını bir anda onlarca kişi duydu ve kısa sürede taciz iddiası mahalle içerisinde yayıldı. Olay yerinden kaçan şahıs birkaç sokak aşağıda toplanan kalabalık tarafından yakalandı ve linç edildi.

Polis Tacizciyi Vatandaşın Elinden Zor Aldı

Toplanan kalabalıkta bazı kişilerin ellerinde sopa ve taş olduğu da iddia edilirken, yakalanan şahsın çok sayıda yumruk yediği belirtildi. Bazı mahalle sakinlerinin durumu polise haber vermesiyle birlikte polisler kısa sürede olay yerine yetişti. Polislerin gelmesinden sonra halk daha çok öfkelendi ve linç girişiminin şiddetini artırdı.

Polisler güçlükle şahsı vatandaşların elinden kurtardı. Fakat bu durumdan sonra bazı vatandaşlar polis aracının tepesine çıktı. Şahsı geri isteyen vatandaşların öfkesiyle karşılaşan polisler şahsı ve küçük kızla birlikte ailesini ifade için polis merkezine götürdü. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken polis görgü tanıklarının da ifadesine başvuracağını söyledi.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap