Bahçeli ittifak ruhundan ayrılmadı ve özetle yapılan anlaşmayı değerli bulduğunu söyledi. MHP Başkanı Bahçeli yaptığı açıklamada; 9 Ekim tarihinde başlayan harekatın Türkiye’nin kararlığını ispat ettiğini ve terörle mücadele konusunda Türkiye’nin taviz vermeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğini söyledi. Bahçeli yabancı devletler tarafından Barış Pınarı Operasyonunun nasıl karalandığına da değindi.

Amerika Başkanı Donald Trump tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilen mektupla ilgili de konuşan Bahçeli, bu mektubun oldukça çirkin bir mektup olduğunu belirtti. Trump’ın bir teröristi general olarak tanıtmasını ve Türkiye’nin o teröristle müzakere yapmasını istemesinin akla ziyan olduğunu belirten Bahçeli, Türk milletinin onuruna düşkün olduğunu, böyle şeylere pabuç bırakmayacaklarını yineledi.

Türk Devleti Vicdan Sahibidir.

Amerika yetkilileri ile Türk yetkilileri arasında varılan anlaşmaya değinen Bahçeli, bu anlaşmanın çok kıymetli olduğunu vurguladı. Terör örgütünün kendi tahkimatlarını imhası ve geri çekilmesi için 120 saati olduğunu belirten Devlet Bahçeli, bu anlaşmanın Türk Devletinin vicdan sahibi olduğunu gösterdiğini açıkladı.

Devlet Bahçeli konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, kahraman askerlerimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerine teşekkürlerini iletirken, şehitlerimize de Allahtan rahmet dilediğini belirtti.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap