Ekonomi

Bakan Varank Gümüşhane’yi Ziyaret Etti!

Bakan Varank Gümüşhane’yi Ziyaret Etti!

Birçok iş adamının çalışmalar yürüttüğü Gümüşhane iline ziyarette bulunan Bakan Varank, burada çok önemli mesajlar verdi. Yaptığı konuşmasında Türkiye’nin son dönemde ulaştığı seviyeye ilişkin bilgiler veren Bakan Mustafa Varank 2019 yılının Temmuz ayından itibaren Türkiye ekonomisinin çok hızlı bir şekilde yükselişe geçtiğini söyledi.

Bir süre yaşanan sıkıntılardan dolayı zor günler geçirildiğini fakat uzun bir süredir bu kötü havanın dağılarak tekrar düzlüğe çıkıldığını ifade eden Varank, hem faizlerin, hem de enflasyonun düşmesinin ülkede çok olumlu işler olduğunun göstergesi olduğunu ifade etti.

Mustafa Varank Türk firmalar tarafından yurt dışına ihraç edilen ürünlerdeki artışa da değindi. Yurt dışından Türkiye’de üretilen ürünlere gelen talebin son yıllarda bir hayli yükseldiğine dikkat çeken Varank, bu konuda Türkiye’nin en hızlı yükseliş yakalayan ülkelerden biri olduğunu söyledi.

Ekonomik Gücümüz Her Geçen Gün Artacaktır

Birçok konuda olduğu gibi ihracat konusunda da yakalanan bu başarı sayesinde ekonomik gücümüzün daha da artacağını ifade eden Varank büyüme oranı beklentisinin de yüksek olduğunu belirtti.

Toplantının başlangıcından önce bu konuşmaları yapan Varan, daha sonrasında basına kapalı olarak devam eden görüşmeye geçti ve Gümüşhaneli iş adamlarıyla uzun süreli bir toplantı gerçekleştirdi. Bakan Varank’ın ziyareti kapsamında Gümüşhane İli Valisi ve Belediye Başkanının yanında çevre illerin ilgili temsilcilerinin de toplantıda hazır bulunduğu görüldü.

Yazar hakkında

Sacid Alpata

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisiyim. Derslerden kalan vakitlerde haber yazmaktayım. Profesyonel olarak burada içerik üretiyorum.

E-Posta: sacidalpata@aktueladam.com

Yorum Yap