Eğitim

Bakan Ziya Selçuk Yeni Yıldan Umutlu!

Bakan Ziya Selçuk Yeni Yıldan Umutlu!

2019 yılında başlattıkları onlarca farklı projenin halen devam ettiğini ve yeni yıla girilmesiyle birlikte bu projelerin büyük bir bölümünün tamamlanacağını söyleyen Ziya Selçuk, yeni yılda uzun gayretler sonucu ortaya çıkardıkları projelerinin meyvelerini yiyerek eğitim sistemini çok daha iyi yerlere getireceklerini söyledi.

1923 yılında ilan edilen Cumhuriyetin 100. yılında çok daha büyük hedeflere ulaşmak için de var gücüyle çalıştığını belirten Ziya Selçuk yeni projelerle eğitim sisteminin daha etkili ve verimli bir şekilde uygulanmasını amaçladıklarını ifade etti.

2020 Yol Haritası Hazır

Bakan Ziya Selçuk geçmiş yılların aksine bu yıl daha düzenli bir program dahilinde Milli Eğitim Bakanlığının faaliyetlerinin yürütüldüğünü söyledi. Halihazırda bazı projelerin pilot okullarda uygulandığını ve hazırlanan sonuç raporlarının merkezde incelenerek projelere yön verildiğini söyleyen Selçuk, bu projelerden hangilerinin hangi tarihte gerçek hayata geçirileceğiyle ilgili yol haritasının ise hazır olduğunu belirtti.

Öğretmenlerin Kaynaşması için Özel Faaliyetler Yapılacak

Eğitim sisteminin vazgeçilmez elemanları olan öğretmenlerin daha iyi bir şekilde diyalog kurması ve yardımlaşması için çeşitli faaliyetlerin de 2020 yılında hayata geçirileceği müjdesini veren Ziya Selçuk bazı turnuvalar düzenleyerek öğretmenlerin kendi aralarında yarışa girmelerine olanak sağlayacaklarını açıkladı.

Bu tür uygulamalar ile daha kaliteli eğitim vermek istediklerini belirten Selçuk, önümüzdeki yıllarda bu tür uygulamaları arttırarak seviyeyi yükselteceğiz dedi. Yapılan tür uygulamaların göz bebeği olan çocuklarımızın geleceğidir diye devam eden bakan eğitimin önemini bir kez daha vurgulamış oldu.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap