Eğitim

Bakanlık Artık Velilere Bülten Dağıtacak!

Bakanlık Artık Velilere Bülten Dağıtacak!

Milli Eğitim Bakanlığı ilk defa velilere rehber niteliğinde bir doküman hazırlayarak dağıtımını yaptı. “BİZDEN” ismi verilen dokümanda öğrencilere örnek olmaları açısından velilerin nelere dikkat etmesi gerektiği gibi pratik bilgiler yer aldı. Çocukların eğitim ve öğretim döneminde ailesinin davranışlarını da rol model almasından hareketle oluşturulan bu dokümanlar velilere dağıtılacak ve velilerden burada yazan hususlara eğitim sürecinde dikkat edilmesi istenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde ilk defa uygulanan bu projeyle birlikte her ay bir bülten çıkarılması ve bunun sürekliliğinin sağlanması hedefleniyor.

Duyurusu yeni yapılan projeyle ilgili birinci ağız olan Ziya Selçuk da sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalar yaptı. Eğitim ve öğretim işinin bireysellikten ziyade tamamıyla takım işi olduğunun altını çizen Ziya Selçuk, herşeyin öğretmen ve öğrencilerden beklenilmemesi gerektiğini söyledi ve ailelerin bu takımın en önemli parçalarından biri olduğunu belirtti.

Beklentilerimizi Bülten Aracılığıyla Göstereceğiz

Her ay bu bültenin hazırlanarak çocuklar aracılığıyla velilere ulaştırılmasının planlandığını söyleyen Ziya Selçuk, velilerin öğretmenlerden beklentisi olması gibi, kendilerinin de velilerden beklentileri olduğunu, tüm beklentilerin bu ufak bültenlerde yer alacağını söyledi.

Velilerin kendilerinden istenen hususlara dikkat etmesinin çocuklarının eğitimi için çok önemli olduğunu vurgulayan Bakan Selçuk ilk bültenlerin Salı günü çocuklara verilerek velilere ulaştırılacağını açıkladı.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap