Spor

Barcelona Yeni Hocasıyla Anlaşma Sağladı!

Barcelona Yeni Hocasıyla Anlaşma Sağladı!

Bu sezon hem La Liga’da, hem de Şampiyonlar Liginde oldukça iyi sonuçlara imza atan teknik direktör Ernesto Valverde ile yolların ayrılması herkesi şoka uğrattı. Özellikle La Liga’da fırtına gibi esen ve zirveyi kapan Barcelona’da yeni teknik direktörün de Quique Setien olduğu açıklandı.

Şu anda Barcelona yöneticilerinden dahi bazılarının Valverde’nin gidiş sebebini bilmediği iddia ediliyor. Çünkü oldukça başarılı bir süreç geçiren teknik adamla 2.5 yılda birçok kupa alındı ve taraftarlar Barcelona’nın şu anki gidişatından memnun. Herkesin en büyük şüphesi ise kısa bir süre önce Barcelona’nın Süper Kupa maçında yarı finalde Atletico Madrid kulübüne elenmesi. Birçok insan yönetimin bu maçın kaybedilmesine tahammül edemediğini düşünüyor. Bu yüzden gönderdiği düşünülen Valverde’nin yoluna hangi kulüple devam edeceği ise bilinmiyor.

Bir Sonraki Maç Yeni Teknik Adam Yönetiminde Olacak

Bu kadar hızlı bir şekilde değiştirilen teknik direktörden sonra Barcelona resmi twitter adresinden de bir duyuru yaptı ve yeni teknik direktör Setien için bir görsel paylaştı. Setien’in sivil kıyafetinin üzerine yapıştırılan Barcelona arması dikkatlerden kaçmadı.

Fotoğrafın üst bölümüne ise Barcelona’ya hoşgeldin anlamına gelen ingilizce ifadelerin yazıldığı görüldü. Taraftarlar bu ani karara bir anlam veremezken, yeni teknik direktörün bir sonraki maçta takıma ne gibi olumlu etkilerinin olacağını merakla bekliyor. Barcelona bir sonraki maçında çiçeği burnunda teknik adam Setien’le çıkacak.

Yazar hakkında

Orhan Aydın

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesini okudum. Dijital Reklam ve Pazarlama üzerine bağlı olduğum şirketin editörlük bölümünde çalışıyorum. Haber siteleri için içerik üretmekteyim.

E-Posta: orhanaydin@aktueladam.com

Yorum Yap