Spor

Başkan Çebi’den Krize Hazırlık Açıklaması!

Başkan Çebi’den Krize Hazırlık Açıklaması!

Beşiktaş’ın son durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Çebi, Beşiktaş camiasının kötü günler için kendilerini hazırlamaları gerektiğini söyledi. Hayatta Beşiktaş isimli bir radyoya konuk olan Çebi, Beşiktaş kulübünün elde ettiği gelirlerin temlikli olduğu için ellerinin kollarının bağlı olduğunu söyledi. Finansal anlamda yapmak istedikleri şeyleri gerçekleştirememekten dert yanan Ahmet Nur Çebi, finansal düzeni değiştirmeye çalıştıklarını fakat bu konuda istedikleri düzeye gelemediklerini ifade etti.

Finansal çözümler bulunamaması durumunda Beşiktaş’ı zor günler beklediğini ifade eden Çebi, bu durumda Beşiktaş’ın bir süre transfer yapamayacağını ve kemer sıkacağını ima etti. Kulübün kendi içine kapanmak zorunda kalabileceğini söyleyen Başkan Çebi bu duruma tüm camianın kendisini hazırlaması gerektiği konusunda uyardı.

Beşiktaş’ın finansal durumlarını düzeltmemesi durumunda UEFA’dan da büyük bir yaptırım gelebileceğine işaret eden Başkan Çebi, Avrupa kupalarına bir süre katılamama gibi cezalarla karşı karşıya kalabileceklerini de belirtti. Kulüpte ilk icraat olarak oyuncuların biriken borçlarını kapatan ve bunu her fırsatta dile getiren Başkan, enerjilerinin tükenerek ödeme yapma konusunda sıkıntılı günler yaşanabileceğini de sözlerine ekledi.

Ara Dönemde Transfer Olmayacak

Ahmet Nur Çebi daha önce hiçbir yerde açıklanmamış bir bilgiyi de Hayatta Beşiktaş Radyosunda dinleyicilere aktardı. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Beşiktaş’ın transfer yapmasına müsaade edilmediğini söyleyen Çebi, yaptığı bu açıklamayla yaklaştığımız ara transfer döneminde büyük bir yıldız transferi beklentisi olan Beşiktaş taraftarının şimdiden hevesini kursağında bıraktı.

Yazar hakkında

Eylem Çayır

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum. Uzun yıllardır sosyal medya ve haber sektöründe içerik üretmekteyim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapıyorum.

         E-Posta: eylemcayir@aktueladam.com

Yorum Yap