Amerika başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet ile gündeme bomba gibi düştü. Malum başkanın dünyayı tweetler ile yönettiğini ve hayatını Twitter üzerinden sürdürdüğünü göz önüne alırsak bu durum hiç de kanıksanacak bir şey değil. Hakkında açılan görevden alma soruşturması devam ederken twitlerin içerisinde linç kelimesini kullanan Donald Trump bu kelimenin Amerika tarihinde Afrika kökenli Amerikalılar tarafından kötü bir tarihi olduğunu fark etmemiş olacak ki büyük tepkilere yol açtı.

Afrika kökenli Amerikalılar ve siyahi siyasetçiler linç kelimesinin Amerika siyasetinde linç politikaları ve birçok insanın ölümüyle sonuçlanan olayları anımsattığını ve Trump’ın böyle bir deyimi kullanmasının doğru olmadığını belirttiler.

Azil soruşturması devam ediyor

Donald Trump hakkında geçtiğimiz günlerde açılan azil soruşturmanın ardından başkan tepki çeken söylemlerine devam ediyor. Attığı tweetlerde ve her yerde yaptığı açıklamada demokratlar ve cumhuriyetçiler hakkında açıklamalarda bulunan Trump eğer seçim sonuçlarında bir gün demokratlar kazanırsa ve cumhuriyetçiler temsilciler meclisi’nde çoğunluğu yakalarlarsa cumhuriyetçiler hiçbir kanuni prosedürü uygulamadan demokrat başkanı görevinden alabilir sözlerini kullandı.

Cumhuriyetçilerin büyük bir linç karşısında sessiz kaldığını belirten Trump seçimleri kazanacağını söyledi. Öte yandan Trump hakkında devam eden azil soruşturması kapsamında birçok insandan savunma alınıyor ve davanın sonucu Amerikanlar tarafından oldukça merak ediliyor.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap