Spor

Belhanda Galatasaray’da Son Günlerini Yaşıyor!

Belhanda Galatasaray’da Son Günlerini Yaşıyor!

Özellikle ligin ortalarında oyundan alındığı esnada ıslıklanan ve sonrasında taraftara el işaretiyle karşılık verdikten sonra iyice gözden düşen 29 yaşındaki Faslı yıldızın kulüpte mutlu olmadığı için ayrılmak istediği belirtildi. Geçtiğimiz sezonun devre arasında da Galatasaray’dan ayrılmak isteyen ve Suudi Arabistan’ın El İttihad kulübünün teklifini kabul eden Belhanda’nın gitmesine Galatasaray yönetimi mani olmuştu.

Özellikle tribünle yaşadığı polemikten sonra Belhanda’ya zoraki olarak sosyal medya hesabından özür dilettirilmiş ve oyuncu kazanılmaya çalışılmıştı. Fatih Terim’in ısrarla şans verdiği Younes Belhanda verilen şansları doğru bir şekilde değerlendiremedi ve performansı vasatı aşamadı.

İstatistikleri Çok Kötü

Bu sezon Galatasaray formasıyla 9 Süper Lig maçı, 3 Şampiyonlar Ligi maçı ve 1 kez de sezon başlangıcındaki Süper Kupa maçına çıkan Belhanda bu maçlarda toplam 2 gol attı, 1 kez de asist yaptı. Geride bırakılan 2 sezona göre oldukça düşük bir performans sergileyen Galatasaray’ın 10 numarasının yönetim tarafından da gitmesinin istediği belirtildi.

Younes Belhanda’nın Galatasaray ile 2021 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Bu yüzden kiralık ayrılmasından ziyade bonservisiyle başka bir kulübe transfer olması isteniyor. Belhanda’nın bonservisiyle satılması durumunda ise ara transferde orta sahaya ofansif anlamda katkı yapacak yeni transferler yapılması da planlanıyor.

Taraftarlar tarafından sevilen profesyonel oyuncu sosyal medya üzerinden sevenlerine teşekkür etti. Yaptığı açıklamalarda Galatasaray gibi büyük bir kulüpte oynamak ve sizleri tanımış olmak benim için gurur verici dedi.

Yazar hakkında

Sacid Alpata

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisiyim. Derslerden kalan vakitlerde haber yazmaktayım. Profesyonel olarak burada içerik üretiyorum.

E-Posta: sacidalpata@aktueladam.com

Yorum Yap