Spor

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımına Süpriz Sponsor!

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımına Süpriz Sponsor!

Beşiktaş’ın futbol tesisi olan Vodafone Park’ta düzenlenen imza töreninde Beşiktaş başkanlığından istifa eden ve 20 Ekim tarihinde yapılacak seçimli olağanüstü kurul sonucunda görevini devredecek olan Başkan Fikret Orman, Beşiktaş Yönetim Kurulu üyeleri ve TRC İnşaat firmasının Genel Müdürü olan Hümeyra Okat hazır bulundu.

Fikret Orman imza törenindeki konuşmasında ilk olarak deplasmanda Fransa ile 1-1 kalarak zirvedeki yerini koruyan Türkiye Milli Takımını tebrik etti. Sonrasında TRC İnşaat firmasıyla yapılan anlaşmayla ilgili bilgi verdi. Fikret Orman, TRC İnşaat kulübünün hem kadın basketbol takımının isminde yer alacağını, hem de formasında ambleminin bulunacağını söyledi.

Kadınlara Destek Amacı ile Sponsor Olduk.

Genel Müdürü kadın olan bir firmanın, kadın sporuna destek olmasından dolayı ise ayrı bir memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi. Anlaşmaya ilişkin açıklamalarda bulunan TRC İnşaat Genel Müdürü Hümeyra Okat ise başarılı bir takımla anlaşma sağladıklarını, bu sponsorluğun kadınlara destek olma kapsamında sosyal sorumluluk projesi olarak yapıldığını ve amaçlarının tüm kadınlara “ben de yapabilirim” şeklinde bir anlayış kazandırmak olduğunu söyledi.

Basın toplantısı sırasında ilginç bir olay da yaşandı. Basın mensupları yerine bu kez Beşiktaş yöneticisi Hüseyin Yücel, Hümeyra Okat’a soru yöneltti. Beşiktaş tekerlekli basketbol takımının Avrupa’ya gitme konusunda yaşadığı sıkıntıdan bahseden Yücel, bu kapsamda da sponsorluk düşünürmüsünüz sorusunu sordu. Hümeyra Okat ise bu konuyla ilgili ilerde çalışma yapabilecekleri cevabını vererek bir nevi topu taca atmış oldu.

Yazar hakkında

Sacid Alpata

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisiyim. Derslerden kalan vakitlerde haber yazmaktayım. Profesyonel olarak burada içerik üretiyorum.

E-Posta: sacidalpata@aktueladam.com