Teknoloji

Betül Kaçar NASA Ekibinde Çalışacak!

Betül Kaçar NASA Ekibinde Çalışacak!

Astrobiyoloji alanında birçok önemli çalışmaya imzasını atan ve öğretim üyesi olarak çalışan Betül Kaçar isimli bilim insanının NASA’ya davet edildiği açıklandı.

Haberi ilk olarak birinci ağızdan Betül Kaçar kendi twitter hesabından paylaşarak duyurdu. Yeni yıla bir hastalıkla başladığını ve aldığı bu haberin kendisine ilaç gibi geldiğini belirten Betül Kaçar NASA’da oluşturulan bir ekibe katılmak için davet aldığını belirtti. Aldığı bu davet karşısında duygularını kelimelere dökmekte zorlandığını söyleyen Betül Kaçar’ın twitterda yazdığı bu yorumu kısa sürede sosyal medya gündemine de oturdu.

“Türkiye’nin Desteğini Arkamda Hissettim”

Twitter’da kendisine gelen davete ilişkin attığı twiti şimdiye kadar 100 bine yakın kişi tarafından yeniden paylaşılan Betül Kaçar’A tebrik mesajları da yağmur gibi yağdı.

Betül Kaçar kendisini tebrik eden kişilere teşekkür eden yeni bir twit daha attı. Bu yeni yaptığı paylaşımda kendisine gösterilen büyük ilgiden çok memnun olduğunu ve adeta halkımızın desteğini arkasında hissettiğini söyleyen Betül Kaçar, 2020 yılının bilim ışığında geçecek bir yıl olmasını diledi.

20 Yaşından Beri Amerika’da Yaşıyor

Giresunlu bir aileden gelen Betül Kaçar Marmara Üniversitesinde aldığı kimya eğitiminden sonra Amerika’ya yerleşti ve hala orada yaşamaya devam ediyor. 2010 yılından bu yana çeşitli üniversitelerde öğretim elemanı olmayı başaran Betül Kaçar, bu teklifi aldığı esnada Arizona’da çalışmaktaydı.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap