İçindeki aynı aileden 5 kişinin 3’ü hayatını kaybederken, 2 kişi ise ağır yaralandı ve tedavi için hastaneye kaldırıldı. Yaşanan kaza bu sabahın çok erken saatlerinde Samat Köyü yakınlarında yaşandı. 41 AGD 040 plakalı aracı süren Abdulkadir Özer ailesiyle birlikte İstanbul’a doğru gidiyordu. Otomobilin kontrolünü kaybetmesiyle birlikte şarampolden yuvarlanmaya başlayan araçtan Fehime Karakoç ve Betül Özer sağ çıkarken, araç sürücüsü Abdulkadir Özer, eşi ve çocuğu hayatını kaybetti.

Sağlık ekiplerinin olay yerine gelmesiyle birlikte 2 yaralıya ilk müdahale yapıldı ve Gerede Devlet Hastanesine götürüldü. Hayatını kaybeden 3 kişi ise Cumhuriyet Savcısının gelmesinin ardından incelemeleri tamamlandı ve morga alındı. Sürücü Abdulkadir Özer’in ne şekilde araç kontrolünü kaybettiğine ilişkin herhangi bir görgü tanığı bulunmadığından konu belirsizliğini koruyor. Olayın aydınlatılması için kamera kayıtlarının olup olmadığı araştırılacak ve yaralı Fehime Karakoç ile Betül Özer’in tedavileri beklenecek.

Sürücü Kemeri Kendine Bağlamamış !

Olay yerini incelemek amacıyla gelen Jandarma ekiplerinin incelemesi sonucunda araç sürücüsünün emniyet kemerini kendine takmak yerine, koltuğun arka kısmından direk sokete takıldığı anlaşıldı. Emniyet kemeri belkide doğru bir şekilde takılsaydı bu hayat kayıpları yaşanmayacaktı.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap