Haksız rekabet oluşturduğuna hükmedilen booking.com hizmetinin, bazı şartları yerine getirildiği taktirde yeniden Türkiye’de faaliyet gösterebileceği açıklandı. İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından booking.com sitesiyle ilgili sürdürülen dava sonuçlandı. Dava sonucunda alınan karara göre booking.com Türkiye’ye geri dönebilir.

Fakat bunun için yapması gerekenler var. Bunlardan ilki şirket sözleşmesinde yer alan eksikliklerin tamamlanması ve Türk kanunlarına uygun bir şekilde yeniden yayınlanması. İkinci yapılması gereken şey, booking.com’un 500 bin liralık bir teminat ödemesi yapması. Üçüncü ve son şey ise booking.com sitesinde yer alan “en iyi fiyat” ibaresinin kaldırılması. Bu 3 şartı yerine getirdiği taktirde Türkiye’de yeniden açılabileceği belirtilen dünyaca ünlü web sitesi booking.com bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Sosyal Medya Desteği Oldukça Fazla

Türkiye pazarına yeniden dönüp dönmeyeceği bilinmeyen Booking, konuyla ilgili kararını birkaç gün içinde verecek ve Türk yetkililere bir şekilde iletecek. Booking.com sitesinin Türkiye’ye geri dönmesinin sosyal medyada desteği de oldukça fazla olarak göze çarpıyor. İlk engellendiği zamanda da büyük tepkiler alan bu karara şimdi olumlu bir karar verilebileceği birçoklarını oldukça heyecanlandırmış görünüyor. Konuyla ilgili şimdi herkes Booking tarafından verilecek kararı bekliyor.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap