Gündem

Çelik Kasa Hırsızları Polisi Görünce Kaçtı!

Çelik Kasa Hırsızları Polisi Görünce Kaçtı!

Bir iş yerinin para kasasını çalan ve oldukça ağır olan kasayı yaya bir şekilde taşımaya çalışan 2 hırsız polis ekiplerini gördüğü gibi kaçmaya başladı. Çaldıkları kasayı yere fırlatan zanlılar kayıplara karıştı.

Adana’nın Seyhan ilçesinde meydana gelen olayda 2 kişinin bir firmadan çaldıkları çelik kasayı taşıdıkları sırada devriye gezen polis ekipleri ile karşılaştıkları, ardından hızlı bir şekilde kasayı yere atarak kaçtıkları öğrenildi. Henüz kimlik bilgileri tespit edilemeyen hırsızlar ile ilgili arama çalışmalarının ise devam ettiği bildirildi.

Polis ekipleri tarafından yapılan olay yeri incelemesinde çarpıcı bilgilere de ulaşıldı. Dükkana giren hırsızların önce takılı olan güvenlik kameralarını tersine çevirdiği, ardından ise kameraların çekim yaptığı görüntüleri kaydeden cihazı da çelik kasa ile birlikte çaldıkları anlaşıldı.

Polis Olayla ilgili Geniş Çapta Soruşturma Başlattı

Herhangi bir güvenlik kamerası görüntüsüne şu an için ulaşamayan polis ekipleri zanlıların parmak izini bıraktığı para kasası ve olay yerinde bulunan bir levye üzerinde çalışmalara başladı. Parmak izi sayesinde zanlıların kimlik bilgilerinin tespiti çalışması devam ediyor. Çoğu olayda parmak izi çalışması işe yararken daha önce hırsızların suç geçmişi var ise bu olayda da işe yarayacağı düşünülüyor.

Bu yöntemle zanlılara ulaşılamaması durumunda ise çevredeki diğer dükkanların güvenlik kameraları kontrol edilecek ve hırsızların kimlik ve adres bilgileri tespit edilecek. Vatandaşları korkutan hırsızlık olayında kimseye bir zarar gelmemesi sevindirici oldu.

Yazar hakkında

Eylem Çayır

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum. Uzun yıllardır sosyal medya ve haber sektöründe içerik üretmekteyim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapıyorum.

         E-Posta: eylemcayir@aktueladam.com

Yorum Yap