20 yaşındaki Gökcen Şişman ile eşi 25 yaşındaki Selim Şişman şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşanmak üzereydiler. Eşine karşı bir şekilde sinirlenen ve onu öldürme planı yaşan Selim Şişman, araba içindeyken silahla eşi Gökcen Şişman’ın kafasına silahı dayadı ve başından vurarak hayatını sona erdirdi. Bu yaptığı davranışın ardından hakkında “Tasarlayarak Öldürme” suçundan dava açılan Selim Şişman’ın ağırlaştırılmış müebbet cazasına çarptırılması istendi. İddaanamede ki bir detay ise adeta yok artık dedirtti.

İddaanamede yer alan bilgilere göre hayatını kaybeden Gökcen Şişman henüz 14 yaşındayken Selim Şişman ile evlendirilmiş. Ailesinin baskısı sebebiyle o yaşta evliliği kabul etmek zorunda kalmış olan Gökcen Şişman, evli kaldığı 6 sene içinde 2 tane de çocuk doğurmuş ve onlara bakmıştı.

Eşimi Korkutmak İçin Silah Çektim

Sanık Selim Şişman mahkemede yaptığı savunmasında eşini öldürmek amaçlı değil, silahla korkutmak amaçlı bir hamle yaptığını söyledi. Eşinin kendisini aldattığını savunan Selim Şişman, gecenin ilerleyen saatlerinde eve geldiğinde evden bir kişinin balkondan kaçtığına şahit olduğunu söyledi. Ayrıca mahkemeye ölen eşinin cep telefonundaki mesajların da sunulacağını söyleyen Selim Şişman, eşinin kendisine “istediği kişiyle yatarım” şeklinde cevap verdiğini söyledi. Bunun üzerine eşini korkutma amaçlı silah çektiğini ve kafasının yanından geçeceğini düşünerek tetiğe bastığını söyleyen Selim Şişman, eşini yanlışlıkla öldürdüğünü savundu.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap