3 yılda 281000 çocuğa sıfır atık eğitimi hakkında detaylı bilgilendirme verileceğini ve bu çocuklara yeterli düzeyde bilinç kazandırılacağını hedeflendiği belirtilen toplantıda sayın Emine Erdoğan eski ürünlerden dikilen elbise kullanarak toplantıya katıldı.

Bu sayede atık konusuna daha çok dikkat çeken Erdoğan, gelecekte yaşanabilir bir dünya için şimdiden önlemimizi almamız gerektiğini vurguladı. tema ve tetra pak tarafından düzenlenen Bu toplantıya eğitim camiasının tanınır simalarından birçok kişi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da katıldı. Toplantıda birçok kişi konuşma yaptı ve sıfır atık güzel gelecek temalı konuşmalar üzerinde duruldu.

Gelecekte Sıfır Atık Projesi

Sayın Emine Erdoğan doğal kaynakların gelecek için kullanılamayacağını ve çok çabuk tüketildiğini belirtti. Çocuklarımıza bu konu hakkında yeterli derecede bilinç kazandırabilir sadece geleceğimize daha yaşanılabilir bir dünya bırakacağımıza inanıyoruz. Ankara’da Plato uygulamalara başlanan sıfır atık projesinde gerçekten yeteri kadar yaygınlaşma sağlanırsa birçok konuda değişik değil ve farkındalığın olabileceğine inanılıyor.

Çocuklara hak ettikleri gibi daha yaşanabilir bir dünya daha mavi bir gökyüzü bırakmak onlara verilebilecek en güzel hediye olabilir. Bunun için tema vakfı çocuklarla beraber birçok projede başarılı işler ortaya çıkardı. Çocuklara atık bilincini ve sıfır atık projesine güzel bir şekilde aşılayan TEMA vakfı gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakabilmek adına oldukça güzel çalışmalar yürütüyor.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap