Otomobil

Discovery Önümüzdeki Yıl Hibrit Model Üretilebilir!

Discovery Önümüzdeki Yıl Hibrit Model Üretilebilir!

Alınan bilgilere göre Land Rover araçları içinde fiyatının düşük olması sebebiyle çok tercih edilen Discovery modelinde hibrit motor kullanılarak üretim sağlanacak. Böylelikle zaten piyasada uygun olan Discovery marka araçlar yakıttan da tasarruf sağlayacak.

İngiltere merkezli olan Land Rover bir süredir Avrupa ülkelerindeki satış rakamlarını yükseltmekte zorluk çekiyordu. Rekabet edebilmek için yeni arayışlara giren Land Rover, Discovery modelinde bu değişikliğe gitmeye karar verdi. Günümüzde tamamen elektrikli çalışan arabaların yaygınlaştığı dönemde kendi çapında bir hamle yaparak hibrit motor modeli üretecek olan Land Rover birçok kişi tarafından tartışma konusu oldu.

Motorin ve Benzinli Modelleri de Olacak

2021 model Land Rover Discovery ile ilgili başka detaylar da kısa kısa açıklandı. Buna göre bu araçta tam 7 koltuğun bulunacağı çok geniş bir bagaj hacmine sahip olacağı, Ayrıca isteyenler aracın hibrit motorlusunu alabilirken, isteyenler de önceki dönemlerde satıldığı şekilde aracı alabilecek.

Aracın hem motorin ile çalışan versiyonu, hem de benzinle çalışan bir versiyonu olacak. Bu yönleriyle bir hayli çeşitlilikle piyasaya sürülecek olan Land Rover Discovery araçlarına piyasa fiyatının uygun oluşu ve araçların çok maharetli oluşu sayesinde büyük bir ilgi gösterilmesi bekleniyor. Aracın tam olarak hangi tarihte piyasaya sürüleceği ise henüz belirtilmedi.

Yazar hakkında

Orhan Aydın

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesini okudum. Dijital Reklam ve Pazarlama üzerine bağlı olduğum şirketin editörlük bölümünde çalışıyorum. Haber siteleri için içerik üretmekteyim.

E-Posta: orhanaydin@aktueladam.com

Yorum Yap