Ekonomi

Doğalgaza İndirim Geliyor!

Doğalgaza İndirim Geliyor!

Yeni yıla girilmesiyle birlikte mali anlamda da önemli stratejik değişiklikler yaşanacağını söyleyen Berat Albayrak bu yıl içerisinde ekonomiye çok ince düzenlemeler getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Mali hedeflere ulaşırken disiplinli politikalardan kesinlikle şaşılmayacağını söyleyen Berat Albayrak, önümüzdeki süreçte ülkemizin ekonomisinin günden güne daha iyiye gideceğini söyledi.

Son dönemlerde sıklıkla şehirlere ziyaretlerde bulunduğunu ifade eden Bakan Albayrak vatandaşın en dertli olduğu konuların başında özel bankaların vatandaşa karşı tutumu olduğunu doğruladı ve özel bankaların politikalarına sert eleştiri yaptı. Albayrak özel bankalar için “Ticari ahlaktan yoksunlar, uyguladıkları olay tam anlamıyla vicdansızlıktır” şeklinde açıklama yaptı.

Doğalgazda Maliyetlerdeki Düşüşler Fiyata Yansıyacak

Ülkemize giren doğalgazın maliyetinde de son yıllarda düşüşler yaşandığını söyleyen Berat Albayrak vatandaşa müjde niteliğinde bir haber verdi. Bu düşüşlerin faturalara da yansıyacağını ifade eden Berat Albayrak kısa bir süre içerisinde indirim yapılacağının sinyalini verdi.

Kış aylarının en soğuk dönemlerinin içinde bulunduğumuz bu açıklama bir yandan birçok kimseyi memnun etse de bazıları bu uygulamanın ancak yaz ayları geldiğinde yapılabileceğini ve şu an için kendilerinin faturasının düşürmeye yönelik bir hamle kesinlikle olmadığını ifade ederek yapılan açıklamanın anlamsız bulunduğu belirtildi. Haber sonrası sosyal medya üzerinde tartışılan doğalgaza indirim müjdesi bir çok kesim tarafından heyecan ile karşılandı. Havaların henüz yeni soğumaya başlaması ile vatandaşların doğalgaz tüketimleri de artmaya başlamıştı.

Yazar hakkında

Sacid Alpata

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisiyim. Derslerden kalan vakitlerde haber yazmaktayım. Profesyonel olarak burada içerik üretiyorum.

E-Posta: sacidalpata@aktueladam.com

Yorum Yap