2019-12-06T15:35:19+03:00
Ana Sayfa Dünya 23 Ekim 2019 86 Görüntüleme

Duterte’nin Rahatsızlığı Ziyaretini Olumsuz Etkiledi!

Filipinler liderinin geçtiğimiz hafta geçirdiği bir kaza, devlet protokolüne katıldığı esnada dahi başına bela oldu.

17 Ekim 2019 tarihinde devlet sarayında motosiklet sürerken düşen ve omurgasını zedeleyen 74 yaşındaki Filipinlerin lideri Duterte, imparatorun tahta çıkma törenini izlemek için katıldığı davette Japonya ziyaretini erken bitirmek zorunda kaldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Filipinler Devlet Başkanlığı Sözcüsü Panelo, Filipinler liderinin geçtiğimiz hafta yaptığı kaza sebebiyle Japonya ziyaretini planlanandan daha erken bir tarihte bitireeğini açıkladı. Normalda Filipinler lideri Duterto’nun Perşembe günü Japonya’dan ayrılması bekleniyordu. Ağrılarının dayanılması güç bir hal aldığı öğrenilen ve doktorlar tarafından tedavi uygulanan Filipinler Devlet Başkanının son durumunun iyi olduğu belirtildi.

Tedavi Doktor Gözetiminde Devam Edecek

74 yaşındaki Duterte’nin normalde baston kullanmamasına rağmen Japonya’daki resepsiyonda baston kullanması da dikkatlerden kaçmadı. Kaza sebebiyle ülkesinde de eleştirilen Duterte’nin motosiklete binmesi uzun bir süre gündemi meşgul edeceğe benziyor.

Duterte’nin erkenden ülkesine geri dönecek olması dolayısıyla Filipinler’i temsilen törene Duterte’nin kızı olan ve Davao Belediye Başkanlığı görevini de aynı zamanda yürüten Sara Duterte’nin katılacağı açıklandı. Devlet Başkanı Duterte’nin ise ülkesine döner dönmez doktor gözetiminde tedavisine devam edileceği belirtildi. Konuyla ilgili Japonya tarafından ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Aktueladam.com Özgün ve kaliteli basın ilkesini benimsemiş olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Yazılı ve görsel olan haberlerden derlenmiş içeriklerin bütünü telif hakları ile birlikte aktueladam.com’a aittir.

Yayınlanan her türlü içerik, materyal 5846 numaralı telif hakları kanunu kapsamında koruma altına alınmıştır.

İzin alınmadan haberlerin kopyalanması aynı zamanda alıntılanması yasaktır.