Eğitim

Eğitimde Dönüşüm Adımları Devam Ediyor!

Eğitimde Dönüşüm Adımları Devam Ediyor!

Öğretmenlere verilen değerin hissettirildiği ve yeni yeni projelerle hem öğrencilerin, hem de velilerin takdirini toplayan bu yönetim şeklinde dönüşüm adımlarının kararlılıkla devam edeceği açıklandı.

Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yardımcılarından Reha Denemeç önemli açıklamalarda bulundu. Avrupa’da kullanılan eğitim sistemlerinin bizdeki gibi gelişmiş sistemler olmadığının altını çizen Denemeç Türkiye’nin eğitim sisteminin oldukça büyük bir sistem olduğunu belirtti. Eğitim sistemiyle ilgili eksikliklerin tespit edildikçe düzeltildiğini ve ileride daha da iyi olacağını vurgulayan Bakan Yardımcısı Denemeç, eğitimde dönüşüm adımlarının yavaşta olsa sürekli bir şekilde atılacağını söyledi.

Şuan Mali Gücümüz Yok

Türkiye’deki öğrenci sayısının diğer yabancı ülkedekilere oranla birkaç katı fazla olduğunu ve bu büyüklükteki bir kitleye yüksek teknoloji ürünlerini kullandırarak bu seviyede eğitim vermenin zorluğuna işaret eden Denemeç, tüm sistemlerin de kusursuz olmadığını itiraf etti. Bazı ufak tefek aksaklık ve eksikliklerin olduğunu bildiklerini ve yavaş yavaş bunları düzeltmeyle ilgili adımların atıldığını ifade eden Denemeç tüm eksikliklerin anında giderilebilmesi için gerekli olan mali gücün şu anda bulunmadığını ifade etti.

Konuşmasının sonunda evlerinden alınmak suretiyle okutulan çocuklara yapılan harcamanın 3.6 milyar lira civarında olduğunu söyleyen Reha Denemeç, Milli Eğitim Bakanlığının şu anda çalıştırdığı 900 bin öğretmenin de azımsanamayacak bir rakam olduğunu söyledi.

Yazar hakkında

Eylem Çayır

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum. Uzun yıllardır sosyal medya ve haber sektöründe içerik üretmekteyim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapıyorum.

         E-Posta: eylemcayir@aktueladam.com