Elektrikte Bonus Dönemi!

Mustafa Yılmaz konuşmasında elektrik hizmetinin daha kaliteli verilebilmesi için yeni bir tarife oluşturulacağını ve 2020 yılından itibaren bu tarifenin yürürlüğe gireceğini söyledi. Müşterilerin elektrik firmalarından aldığı hizmetten memnun kalıp kalmadıklarına göre elektrik firmalarının kazancının artmasının hedeflendiği bu sistemde, müşterilerini memnun edemeyen firmaların ise kazanamayacağını söyleyen Yılmaz, geçmişte yatırım olan önceliğin artık tüketicinin memnuniyeti olduğunu vurguladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının EPDK tarafından verilen kararları da sürekli desteklediğini söyleyen Mustafa Yılmaz, Bakan Beyle sürekli bir fikir alışverişinde bulunduklarını söyleyerek gördüğü destek için teşekkür etti.

Zam ile alakalı herhangi bir açıklamada bulunulmadı

Türkiye’nin LPG konusunda da çağ atladığını savunan Yılmaz, bugüne kadar Güney Kore’den sonra ikinci büyük LPG piyasası olarak anılırken, yaptıkları hamleler ve önlemlerle şu an dünyada en büyük LPG piyasası haline geldiklerini belirtti. Akaryakıt dağıtımı ve satışı yapan bayilerin kar marjının en az % 55 olarak belirlenmesine ilişkin değişikliğe de değinen Yılmaz, bayileri koruma amaçlı onlar adına bir karar verdiklerini belirtti. Geçtiğimiz günlerde elektrik fiyatlarına gelen % 14,9’luk zama ilişkin herhangi bir açıklama yapmayan Mustafa Yılmaz, kurul olarak bir karar verirken hukuktan dahi önce vicdanlarıyla karar verdiklerini söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Etiketler: