Teknoloji

Elon Musk 8 Sektörde Çalışıyor!

Elon Musk 8 Sektörde Çalışıyor!

Amerikalı girişimci yaptığı yatırımlarla dikkat çekiyor. Kısa vadede kendisine maddi anlamda fazla bir dönüşü olmayacağını bilerek geleceğe yatırım yapma üzerine bir hayat tarzı olan Elon Musk, bugüne kadar açtığı tam 8 farklı sektördeki firmasını yönetmeye çalışıyor.

Bu sektörler sırasıyla otomotiv, enerji, iletişim araçları, altyapı, sağlık, uzay, yapay zeka ve ulaşım olarak biliniyor. Bu sektörlerin en başarılısı şüphesiz otomotiv sektörü. Sonrasında ise uzay ve havacılık ile ilgili önemli keşiflere imza atmasıyla bu sektör en önemli sırasında 2. sırada geliyor.

Elon Musk’ın projelerine gelince bu projeler kesinlikle saymakla bitmiyor. Solarcity isimli enerji firmasında güneş enerjisini elektriğe dönüştüren panellerin inşasıyla uğraşan Musk, kötü durumdaki bu firmayı satın alarak borçlarını kapattı ve resmen ayağa kaldırdı. Tesla ile ilgili projeler ise dünyanında dört bir yanında takip ediliyor.

Teknolojinin Her Dalında Bir Şirketi Bulunuyor

Bunun dışında Starlink ismiyle bir telekomünikasyon hattı kuran Elon Musk oldukça kaliteli bir ağ sunuyor ve yavaş yavaş birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlanmış gözüküyor.

Elon Musk Hyperloop isimli ulaşım şirketinde ise tüm dünyanın ihtiyaç duyduğu ulaşım çözümlerini hayata geçirmek için çalışıyor. Hyperloop tarafından geliştirilen bir sistemle gidilecek yolun yaklaşık 10’da 1’lik bir zaman diliminde yol kullanılarak gidilebilecek.

Yazar hakkında

Sergen Bakış

Antalya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Uzun yıllardır haber siteleri için içerik üretmekteyim. Sahalarda ropörtaj yaparken bana rastlayabilirsiniz.

E-Posta: sergenbakis@aktueladam.com

Yorum Yap