Şirket müdürü ve Ceo’su ABD ordusu ile çeşitli toplantılar yaparak ürettikleri ürünleri kısaca tanıttı. Geniş bir uzay filosuna sahip olan Space 2 şirketi ABD ordusuyla ortak bir işbirliği çabası içerisinde olma çalışmalarını sürdürüyor.

ABD ordusunda potansiyel bir müşteri olarak gören şirket uzay çalışmalarına orduyu da davet ederek kaliteli işlere imza atmayı planlıyor. Bu işbirliği sayesinde ABD ordusunun yeni nesil Star Ship gemilerine ve Starling uydularına erişim hakkına sahip olacaktır.

Musk gözünü ABD ordusuna dikti

Dünyada oldukça süt uyandıran başarılı projelere imza atan Elon Musk, kendinden yeni hedefler koymak konusunda oldukça emin adımlarla ilerliyor. geçmiş yıllarda Space şirketini kurarak Mars’a sayısız uydu gönderen Elon Musk, bu sefer uzay gemilerine orduyu da dahil etti. Elon Musk, geliştirdiği birçok teknoloji ile dünya etrafını yüksek bir hızla dolaşma hedefine sürdürüyor.

ABD ordusunun dünyayı dolaşmak gibi bir hedefe bulunmamakla birlikte tek istedikleri dünyanın herhangi bir noktasına dakikalar gibi kısa bir süre içerisinde ulaşım sağlamak. Bu projelerini de Starship vasıtasıyla gerçekleştireceklerine inanıyorlar. SpaceX şirketi telekomünikasyon yetkilileri ile de görüşerek anlaşma imzalama niyetinde. Elon Musk uzaya 30000 daha uydu fırlatmayı aklının bir köşesine koymuş.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap