Elon Musk’ın twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre tasarlanan pickup bitirildiğinde adeta gelecekten gelmiş bir zırhlı aracı anımsatacak.

Tesla markası şu ana kadar elektrikli araba modeli olarak Model Y, Tesla Semi ve Roadster gibi araçları piyasaya sürmüştü. Dünyada oldukça popüler olan ve son olarak telefon uygulamasıyla aracın size şoförsüz olarak gelmesini sağlayan teknolojiyi de piyasaya süren Tesla, her geçen gün yeni bir projeyle elektrikli araç yelpazesini artırmayı hedefliyor.

Tasarımlar yeni bir araca ait olacak.

Daha önceden bu pickup ile ilgili yapılan açıklamada, aracın ismine “Cybertruck” adı verileceği söylenmişti. Bunu fırsata çevirmek isteyen birileri Cybertruck isminde bir videoyu internete koydular ve kısa sürede onbinlerce kişi tarafından bu video izlendi. Cybertruck isimli projenin tasarımının sızdırıldığı konuşulsa da Elon Musk bu tartışmalara son noktayı koydu. Elon Musk yine twitter üzerinden bu videodaki tasarımların Cybertruck ile alakası dahi olmadığını söyledi.

Tüm dünyanın merakla beklediği ve Elon Musk’ın “gelecekten gelen bir zırhlı araç” olarak tanımladığı bu projeyle ilgili detaylı bilgilendirmenin önümüzdeki ay içerisinde Tesla tarafından kamuoyuyla paylaşılacağı duyuruldu. Tüm meraklı takipçilerin Cybertruck hakkında bilgi almak için bir ay daha dişlerini sıkmaları gerekiyor.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap