Hızlı bir şekilde iddaaname hazırlama ve yargılama süreci geçiren Emine Bulut’un eski kocası sanık Fedai Varan’a ömür boyu hapis cezası verildi. Hatırlanacağı üzere 18 Ağustos tarihinde akşam saatlerinde 10 yaşındaki kızının gözleri önünde Emine Bulut bıçaklanmıştı. Kızının gözyaşları içinde kaldığı anlarda ölmek istemediğini haykıran fakat yüksek miktarda kan kaybeden 38 yaşındaki Emine Bulut kurtarılamadı.

Videosu internette bir hayli yayılan ve ölmek istemediğini yalvarası gözlerle anlatan Emine Bulut’un katilinin müebbet hapis cezasına çarptırılması tüm Türkiye’de sevinçle karşılandı. Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davasına ikinci kez çıkan Fedai Varan’ın avukatının mahkeme başkanından bazı talepleri oldu.

4 Polis Hakkında İdari Soruşturma Açıldı

Her ne kadar müvekkili müebbet hapis cezası alsa da yaşanan cinayet olayından önce polise gittiğini ve ifade verdiğini aktaran sanık avukatı Ersoy Aytaç, görevde ihmali olduğunu düşündüğü polislerin de isimlerini teker teker mahkeme esnasında başkana söyledi ve bu kişilerin de araştırılmasını istediğini belirtti.

Haklarında idari soruşturma açıldığı bilinen bu 4 polisle ilgili önümüzdeki günlerde bir karar çıkabileceği de belirtiliyor. Öte yandan Emine Bulut’un annesinin verilen karardan hoşnut olmadığı da öğrenildi. Fedai Varan’ın müebbet hapis cezası yerine ağırlaştırılmış müebbete mahkum olması gerektiğine inanan acılı anne, mahkeme tarafından verilen karara isyan etti.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap