İngiliz basını 25 yaşındaki Türk asıllı futbolcu Emre Can ile ilgili gündemde bomba etkisi yaratan transferi olayını açıkladı. Juventus’ta kendisini bir türlü mutlu hissetmeyen Emre Can, Juventus’un Şampiyonlar Ligi kadrosuna dahil edilmediğini, ayrıca Almanya’nın Arjantin ile yaptığı hazırlık maçından sonra bir açıklama yaparak takımında mutsuz olduğunu söylemişti.

Juventus, kadrosuna büyük umutlar bağlayarak kattığı ancak takımdaki mutsuzluğu gözlerden kaçmayan Emre Can’ın, İngiltere’nin dünyaca ünlü futbol takımı Manchester United tarafından transfer edileceği, ancak Emre Can’ın istenen yüksek bonservis bedelini düşürmek için devreye aracılar girdiğini belirtti.

En Yüksek Tutarda Transfer Olabilir

Bu transfer gerçekleştiği taktirde Emre Can’ın şu anda dünyaca ünlü futbolcu Christiano Ronaldo’dan bile daha yüksek fiyatla transfer olacak. Haberde Juventus ile 2022 yazına kadar sözleşmesi bulunan defansif orta saha oyuncusu için talep edilen bonservis bedelinin ise 35 milyon sterlin (40 milyon euro) olduğu kaydedildi. Oldukça astronomik transfer ücretinin ne şekilde ödeneceği konusunda henüz net bir bilgi ortada bulunmuyor. Ancak transfer konusundaki ortaya atılan bu iddianın uzun süre konuşulacağı ise gözlerden kaçmayan bir durum olarak canlılığını uzun süre koruyacak gibi görünüyor.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap