2019-10-22T07:54:22+03:00
Ana Sayfa Otomobil 22 Ekim 2019 116 Görüntüleme

Eski Araba Motorları’da Elektrikli Arabaya Dönüşecek!

Günümüzde kullanılan arabaların bir çoğu benzinli olarak üretilmesine rağmen sonradan tüp taktırılarak otogaz kullanılmaya hazır hale getiriliyor.

Aracın yakıt maliyetini düşürmek amacıyla tercih edilen bu yöntemin önümüzdeki sene yerini bir başka teknoloji olan elektrik kitine bırakması bekleniyor. Son yıllarda otomotiv firmaları yakında patlaması beklenen elektrikli otomobil konusunda büyük yatırımlar yapıyor ve güçlerinin büyük kısmını bu araçların Ar-Ge çalışmalarına ayırıyorlar.

Tamamen elektrik ile çalışan araç tasarlamak yerine İngiltere’de faaliyet gösteren bir şirketin araçlara entegre olarak takılacak elektrikli motora dönüşmesini sağlayacak bir kit geliştirdiğini duyurdu. 2020 yılında piyasaya sürüleceği duyurulan bu kiti motorunuza entegre olacak bir şekilde yerleştirdiğinizde aracınızın modeline bakmaksızın aracınız elektrikle çalışacak.

Ülkede Talep Patlaması Bekleniyor

Swindon Powertrain isimli firma duyurusunu yaptığı bu kitin marka ve modelini önemsemeden tüm araç modellerinde kolaylıkla kullanılabileceğini açıkladı. Motor gücünü de etkilemeyeceği açıklanan bu kitin ağırlığının 150 kilogram civarında olması bekleniyor.

Bu firma tarafından 2020 yılında bu kitin piyasaya sürülmesinden sonra ülkemizde büyük bir talep patlaması olması bekleniyor. Şu anda için bu kiti arabaya takmayla ilgili tavsiye bir yer gösterilmediği için herkes alacakları kiti kendi bulacakları ustaya taktırmaları gerekecek. Ürünün fiyatıyla ile ilgili ise henüz hiçbir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki günlerde elektrikli araçlarla ilgili daha fazla haber ve bilgi paylaşılması bekleniyor.

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Aktueladam.com Özgün ve kaliteli basın ilkesini benimsemiş olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Yazılı ve görsel olan haberlerden derlenmiş içeriklerin bütünü telif hakları ile birlikte aktueladam.com’a aittir.

Yayınlanan her türlü içerik, materyal 5846 numaralı telif hakları kanunu kapsamında koruma altına alınmıştır.

İzin alınmadan haberlerin kopyalanması aynı zamanda alıntılanması yasaktır.