27 yaşındaki yıldızın Sacramento Kings ile 4 yıllık bir sözleşme imzalaması için tam 50 milyon euronun üzerinde bir meblağ kazanacağı açıklandı. Bu teklif karşısında aceleci olmak istemediğini söyleyen Bogdan Bogdanovic, aklında Sacramento Kings’de basketbol hayatına devam etmek olduğunu fakat karar vermek için biraz zaman geçmesi gerektiğini söyledi. Ekibin çok iyi işler yaptığını ve burada huzurlu olduğunu söyleyen Bogdanovic’in kararını ilerleyen günlerde vermesi bekleniyor.

Bogdanovic’in bu cazip teklifi kabul etmemesi durumunda ise yaz döneminde sınırlı serbest statüsüne gireceği biliniyor. Bu durumda ise NBA’de oynayan diğer takımlardan teklif alabilecek olan yıldız basketbolcuya daha yüksek miktarda sözleşme teklifi de yapılma ihtimali var.

İki Oyuncu yapılan tekliflere henüz cevap vermedi

Bu ihtimali değerlendirdiği tahmin edilen Bogdanovic’in kararı NBA camiasına merak ediliyor. Sacramento Kings takımında bu sezon 2 ismin sözleşmesi bitmek üzere. Bunlardan biri eski Fenerbahçeli Bogdan Bogdanoviç iken, diğeri de Buddy Hield. Şu ana kadar iki basketbolcu da kendilerine yapılan tekliflere henüz cevap vermediler. Buddy Hield’ın ise durumu daha kritik. Çünkü önümüzdeki hafta Pazartesi gününe kadar yeni sözleşmeyi imzalaması gerekiyor.

İmzalamaması durumunda ise diğer kulüplerin devreye girebileceği konuşuluyor. Taraftarlar ise konu hakkında pek bilgileri olmadığından sosyal medya üzerinden değersiz bilgilere itibar edebiliyor. Yöneticilerin açıklaması ile doğru bilgilere ulaşacak olan taraftarlar şimdiden çok heyecanlılar.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap