Sağlık Bakanlığı bünyesinde 2017 yılında hizmet vermeye başlayan hastane, o bölgede en yeni yerleşim yerlerinden birisi olmasına rağmen 2 sene gibi kısa bir sürede çevresinde çökmeler yaşadı. Bakanlık yetkilileri tarafından yapılan inceleme sonrasında binayı belirli süre tahliye etme kararı alındı.

Bakanlıktan binanın durumuyla ilgili tespit için gönderilen uzmanlar yaptıkları açıklamada; binada bir sorun bulunmadığını fakat binanın alt bölümünde su drenajı olmadığı için apartmanın kısmen çöktüğünü söyledi. Geçici olarak boşaltılması gerektiğinin altını çizen uzmanlar, Hastanede yapılacak bakım çalışmalarının çok uzun sürmeyeceğini ve kısa sürede yeniden hastanenin ana yerleşkeye taşınabileceği belirtildi.

Çalışmalar 1 sene civarında sürebilir

Olaya ilişkin benzer bir açıklamayı da Karabük Valisi Fuat Gürel yaptı. İhlas Haber Ajansına verdiği röportajda binanın onarımıyla ilgili konuşmalar yapan Gürel, çöken bölümlerin alt kısımlarına drenajlar yapılacağını ve temele su geçişlerinin ekleneceğini söyledi. Eskipazar Devlet Hastanesinin geçici bir süreyle yakın çevrede bulunan Şehit Cafer Demirhan İmam hatip Ortaokulunun ek binasında hizmetlerine devam edeceğini söyleyen Vali, çalışmaların yaklaşık olarak 7-8 kadar süreceğini belirtti ve vatandaşların biraz daha dişlerini sıkmalarını istedi.

Eskipazar Devlet hastanesi tam 25 yatak kapasitesine sahipti ve maliyeti 12 milyon lirayı bulmuştu.

 

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap