Ekonomi

Facebook’tan Türk Yöneticiye Dev Görev!

Facebook’tan Türk Yöneticiye Dev Görev!

Facebook firmasının 2015 yılından bu yana kadar Türkiye’deki tüm faaliyetlerinden sorumlu olan Ülke Direktörü Derya Matraş, alınan bir kararla terfi ettirildi. Yeni terfisiyle birlikte artık Türkiye’nin yanında Afrika kıtası ve Orta Doğu ülkeleri bölümüne de başkan yardımcılığı edecek olan Derya Matraş’ın kısa bir süre sonra başkan pozisyonuna da yükselmesi bekleniyor.

Yeni atandığı görevle birlikte Derya Matraş sadece facebook platformu için değil, aynı firmanın sahibi olduğu messenger uygulaması, instagram ve WhatsApp gibi uygulamalarda da anılan bölgelerde söz sahibi olacak. Üzerine eklenen yeni sorumlulukların dışında eski tüm sorumlulukları ise devam edecek.

Oldukça büyük bir terfi alan Derya Matraş, sosyal medya platformlarında yoğun olan Türk kullanıcısının bir tezahürü olarak yönetici pozisyonunda ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam edecek.

Görevimi En İyi Şekilde Yerine Getireceğim

Yapılan bu atamayla birçok kişiyi gururlandıran Derya Matraş konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Matraş, ülkemizin Facebook için çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu sürekli vurguladığını söyledi.

Amacının Facebook’un Türk kullanıcılar tarafından daha aktif bir şekilde kullanılması olduğunu belirten Derya Matraş, bundan sonra Afrika ve Orta Doğu’da da faaliyet göstereceği için heyecanlı olduğunu söyledi. Kendi becerilerine güvenen ve bu atamayı yapan yetkililere de teşekkürlerini ileten Derya Matraş bu göreve başlamak için büyük bir sabırsızlık içinde olduğunu ifade etti.

Yazar hakkında

Sacid Alpata

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisiyim. Derslerden kalan vakitlerde haber yazmaktayım. Profesyonel olarak burada içerik üretiyorum.

E-Posta: sacidalpata@aktueladam.com

Yorum Yap