2019-10-22T08:09:24+03:00
Ana Sayfa Gündem 22 Ekim 2019 52 Görüntüleme

Fedakar Anne Oğlu İçin Mesleğini Bıraktı!

İstanbul’un Bakırköy ilçesinde kullandığı motoru insanların üzerine bilerek ve isteyerek sürdüğü kamera görüntülerinden tespit edilmişti.

Ayrıca Ataköy ilçesinde de bir kafeyi silahla basarak ateş etmeye başladığı anlaşılan Görkem Sertaç Göçmen’in son duruşması bugün gerçekleşti. Duruşmada bir konu dikkatlerden kaçmadı. bu duruşmada Görkem Sertaç Göçmen’i bir önceki duruşmada savunan avukat yerine annesi Aynur Göçmen savundu.

Aynur Göçmen, bu olaylar yaşanmadan önce hakimlik yapıyordu. Mesleği sebebiyle oğlunu savunmaktan uzak durması gereken Aynur Göçmen mesleği bırakma kararı aldı. Hakimliği bırakarak avukatlık yapmaya başlayan Aynur Göçmen, oğlunun da davasını aldı ve duruşmalarda avukat koltuğunda oturmaya başladı.

Basın Mensupları da Mahkemeyi Takip Etti

Duruşmaya SEGBİS sistemi ile görüntülü bir şekilde bağlanan sanık oturduğu evin balkonundan hedef gözeterek ateş etmesi iddaasına karşılık olarak ağaçlardan dolayı aşağısının görünmediğini söyleyerek hedef gözettiği iddaasını reddetti. Aynur Göçmen ise masumiyet karinesinin hiçe sayılarak oğluyla ilgili medyada birçok haber yapıldığını, üstelik ailesinin meslekleri üzerinden çeşitli haberler yapılarak oğlunun kişisel haklarının yok sayıldığını söyledi. Bu sebeple duruşmada basın mensuplarının yer almamasını istediğini belirten Aynur Göçmen’in talebi mahkeme başkanı tarafından reddedildi.

Aynur Göçmen oğlu ile ilgili 11’inci Ağır Ceza Mahkemesinde ceza aldığını, birebir aynı eylemle ilgili bir ceza daha almasının kanunsuz olduğunu belirtti. Mahkeme heyeti de 11’inci Ağır Cezadan ilgili belgeleri talep etmeye karar verdi ve duruşmayı erteledi.

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Aktueladam.com Özgün ve kaliteli basın ilkesini benimsemiş olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Yazılı ve görsel olan haberlerden derlenmiş içeriklerin bütünü telif hakları ile birlikte aktueladam.com’a aittir.

Yayınlanan her türlü içerik, materyal 5846 numaralı telif hakları kanunu kapsamında koruma altına alınmıştır.

İzin alınmadan haberlerin kopyalanması aynı zamanda alıntılanması yasaktır.