Spor

Gaziantep Tek Yürek Oldu!

Gaziantep Tek Yürek Oldu!

“Gaziantep tek yürek, kırmızı-siyah’a tam destek” isimli kampanya başlatıldıktan kısa bir süre sonra oldukça büyük başarıya ulaştı. Şu ana kadar Gaziantepli vatandaşların kulübün satış yaptığı yerlere giderek forma almasının yanında, bazı iş adamları ve önemli Gaziantepli şahısların da sözlü olarak forma satın almayı taahhüt ettikleri öğrenildi.

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada yaptıkları kampanyaya gösterilen ilgiden çok memnun olduğunu söyledi. Sözlü olarak forma alacağını beyan eden kişi sayısının 240 bin rakamına dayandığının altını çizen Mehmet Büyükekşi, toplamda 300 bin rakamına ulaşmak için var gücüyle kampanyayı yaydıklarını belirtti.

Mehmet Büyükekşi başlattıkları kampanyanın kendilerine maddi faydalar sağlamasının yanında, şehre manevi anlamda da çok büyük katkılar sunacağını söyledi. Üzerinde Gaziantep formasını giyen binlerce gencin büyük bir beraberlik duygusuyla aşılandığını savunan Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Büyükekşi, kulüplerinin oynadığı Türkiye Kupası ve Süper Lig maçlarına genç kitlenin gelmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini de ifade etti.

Hatırlanacağı üzere Gaziantep Futbol Kulübü yetkilileri bundan tam 1 ay önce kampanyanın düzenlendiği bilgisini kamuoyuyla paylaşmış ve Gaziantep şehri seferber olarak forma almaya hücum etmişti. 1 aylık sürede ulaşılan 240 bin rakamının yöneticilerin maddi zorlukları büyük oranda aşabilmelerine yardımcı olacağı belirtildi.

Yazar hakkında

Sacid Alpata

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisiyim. Derslerden kalan vakitlerde haber yazmaktayım. Profesyonel olarak burada içerik üretiyorum.

E-Posta: sacidalpata@aktueladam.com

Yorum Yap