Eğitim

Gaziantep’te Hayvan Satıcıları Sınava Alındı!

Gaziantep’te Hayvan Satıcıları Sınava Alındı!

Gaziantep’te bugüne kadar hiç görülmemiş bir faaliyete imza atıldı. Gaiantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan tebliğde hem ev, hem de süs hayvanı satan esnafa bir takım eğitimlerin verileceği açıklanmıştı. Anılan eğitim başladı ve hayvan satıcıları tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

Gerçekleştirilen eğitim kapsamında katılımcılara hayvanların ne şekilde beslenmesi gerektiği, aşılarının ne sıklıkla yapılması gerektiği, hayvanların ne tür barınaklarda muhafaza edilmesi gerektiği, hangi sıklıkla aşılarının yapılması gerektiği ve bunların yanında birçok önemli konuda izahatler yapıldı.

Oldukça verimli geçen eğitimden sonra ufak bir sınav yapıldı ve başarılı olan vatandaşlara Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından sertifikaları takdim edildi. Toplu bir şekilde ait fotoğrafı veren hayvan satıcısı ekibi kentte de büyük manşet oldu.

Eğitim 8 Saat Sürdü

Hayvan satıcılarına verilen eğitim göründüğü kadar uzun olmadı. Toplamda 8 saat süren eğitimin ilk bölümü izafi terimler ve kitabi bilgilerin öğrenilmesiyle geçildi. 5. dersten sonra ise pratik uygulamalara geçen katılımcılar birçok konuda uzman ekiplerin tecrübelerinden faydalandı.

Eğitimin tamamlanmasıyla birlikte Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ilgili biriminde çalışan yetkili Celal Özsöyler bu eğitimin çok değerli bir eğitim olduğunu vurguladı. Hayvanlara hem iyi davranılması gerektiğinin, hem de 5199 sayılı yasada yer alan hükümler çerçevesinde kalınması gerektiğini ifade eden Celal Özsoyler, hayvanların sıkıntı çekmesindeki en büyük problemin ise onlara bakan kişilerin doğru bir şekilde bakım ve tedavi gibi hususları yere getirememesinden kaynaklandığını söyledi.

Yazar hakkında

Orhan Aydın

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesini okudum. Dijital Reklam ve Pazarlama üzerine bağlı olduğum şirketin editörlük bölümünde çalışıyorum. Haber siteleri için içerik üretmekteyim.

E-Posta: orhanaydin@aktueladam.com

Yorum Yap