Bursa Teknik Üniversitesi akademik yıl açılış törenine katılan Kasapoğlu, Milli Takım oyuncularının oynadıkları maçlardaki goller sonrasında askerlerimize selam göndermesinin ne kadar yanlış yerlere çekildiğini, dünya şampiyonluğu yaşamış Fransa’nın dahi böyle olayların arkasına sığınarak bir şeyler elde etmeye çalıştığını ve bu söylentilere Türkiye Milli Takımının genç evlatlarının sahada iyi bir cevap verdiklerini söyledi.

Terörle mücadele konusunda herkesin kendi istediği gibi bu konuyu yorumladığına dikkat çeken Kasapoğlu, ülkemizin teröristlerle yaptığı kararlı mücadeleyi bir savaş gibi göstermeye çalışan ve böylece algı yaratmaya çalışan Avrupa ülkelerinin hiçbir yere varamayacağını söyledi.

Gençler Spor Salonlarına Gitmeli

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattığı Barış Pınarı Operasyonunda masum insanlara zarar vermek bir yana, eşyaya, tabiata dahi zarar vermekten çekinen bir millet olduğumuzun altını çizen Kasapoğlu, insanlığa karşı sorumlu olduğumuzu ve bu konuda gençler tarafından gösterilen çabalara minnettar olduğunu duyurdu.

Konuşmasının son bölümünde gençlerin spor yapma konusunda eksiklikleri olduğuna vurgu yapan Kasapoğlu, gençlerin spor salonlarına rağbet göstermesini istedi. Birçok spor tesisinin faaliyete geçmesi için uğraşlar verdiğini söyleyen Bakan, gençlerin hayallerini gerçekleştirmek için Bakanlıkta yer alan ilgili ekiple birlikte var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap