Teknoloji

Google’dan Kafa Karıştırıcı Chrome Açıklaması!

Google’dan Kafa Karıştırıcı Chrome Açıklaması!

Arama motoru, haritalar, internet tarayıcıları, fotoğraflar, mail ve daha birçok hizmeti dünyada en kaliteli bir şekilde insanlığa sunan Google son günlerde hızlı bir şekilde insanları uyarmaya başladı.

Alınan bilgilere göre Google tarafından üretilen internet tarayıcısı Chrome’un 79 numaralı sunumunda bazı güvenlik açıkları yer alıyor. Kullanıcılarına Chrome versiyonunu 79’a yükseltmemeleri gerektiği anlatılırken, bazıları da şimdiden yükseltme yaptıklarını ve bazı olumsuz durumlarla karşılaşabildiklerini anlattı.

Google tarafından yapılan açıklamada 79 numaralı güncellemenin yapılmasının bazı sıkıntılara sebep olacağı aktarılırken, herhangi bir şekilde uygulamalarda güvenlik zaafiyeti oluşturacak bir durumun da yaşanmadığını söyledi.

Yalnızca 79 numaralı güncellemeyle birlikte bazı profil bilgilerinin silindiği hatırlatıldı. Bu problemin giderilmesi için ise Google yazılımcıları tarafından hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü, problemin kaynaklandığı sebebin bulanarak çözümleneceği belirtildi.

Google Chrome 79 uygulamasını kullanmanın sakıncasının teknik olarak da açıklandığı bu uyarıda, telefonlarda arka planda çalışan depolama uygulamalarının Google Chrome 79. versiyon açık iken çalışamadığı, bunun da verilerin bir kere silindiğinde yeniden geri getirilmesinin mümkün olmamasına sebep olduğu açıklandı.

Sorunlar En Kısa Sürede Halledilecek

Google, bu açığın sebebini araştırarak kısa sürede çözmek için elinden geleni yapıyor. Fakat bazı Google yöneticilerinin sanki bu hata yokmuş gibi son çıkan Chrome ile ilgili çarşaf çarşaf övgü metinleri de sosyal medya hesaplarında yer alıyor.

Google Chrome tarafından yaşanılan problem çözüldükten sonra Chrome’un daha yüksek bir versiyon numarasına yükseltilmesi ve sorunların tamamen ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap