Gündem

Hakkari’de İhmalin Faturası Ağır Oldu!

Hakkari’de İhmalin Faturası Ağır Oldu

Alınan bilgilere göre özel bir kreşe giden Cevahir Mukaddes Akar isimli 6 yaşındaki kız kendisine verilen yemeği yerken bir kısmı yanlışlıkla soluk borusuna kaçtı. Bir anda büyük bir yaşam mücadelesine başlayan kız ambulansla hastaneye götürüldü. 2 ay önce yaşanan olayın üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen talihsiz kız hala hastanın yoğun bakım ünitesinden çıkamadı.

Sağlık durumu uzun süre stabil giden 6 yaşındaki kızın babası Recep Akar ortaya ilginç bir iddia attı. Akar’a göre kızı soluk borusuna yemek kaçmasından ötürü can çekişirken öğretmeni bu durumu telefonuyla oyalandığı için fark edemedi.

Bu sebeple kızına müdahale ederek onun problemini giderebilecek iken telefonuna daldığı için kızı 2 aydır yaşam mücadelesi veriyor. Bu şekilde bir iddaa da bulunarak kızının düştüğü durumu öğretmeninden bilen baba savcılığa suç duyurusunda bulunacağını da söyledi.

Ben Yaşadım Başka Aileler Benzer Olaylar Yaşamasın

Olayla ilgili polisin yaptığı araştırmada ise çarpıcı detaylar yer alıyor. Polisin incelemesinde talihsiz kıza yiyeceklerin verildiğini, belirli bir süre geçtikten sonra ise kızın boğazındaki şeyi çıkarmaya çalıştığı fakat çıkaramadığı, öğretmenin de diğer öğrenciler tarafından uyarılınca çocuğu alarak kusturmaya çalıştığı öğrenildi.

Usul olarak bir hata yaptığı belirtilen öğretmen doktorların görüşüne göre öğrenciyi de yarım saat kadar bu şekilde bekletmiş gözüküyor. Acılı baba kızının bu hale gelmesinden sorumlu tuttuğu kişinin cezalandırılmasını ve başkalarının çocuklarının benzer olaylar yaşamamasını istiyor.

Yazar hakkında

Orhan Aydın

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesini okudum. Dijital Reklam ve Pazarlama üzerine bağlı olduğum şirketin editörlük bölümünde çalışıyorum. Haber siteleri için içerik üretmekteyim.

E-Posta: orhanaydin@aktueladam.com

Yorum Yap