Milli yıldız Fenerbahçe’nin kupa maçında ortaya koyduğu oyunu yakından takip ettiğini ve çok beğendiğinin altını çizerken rahat bir maç izlediğini belirtti. Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımının bundan sonra da kupaları almaya devam edeceğini söyleyen Birsel Vardarlı, oyuncular ya da teknik adam değişse bile, değişmeyen tek şey olduğunu, onun da Fenerbahçe’nin kupaları kazanmaya devam edecek oluşu olduğunu belirtti.

Basketbol’dan emekli olduktan sonra sporu bırakmadığını anlatan Birsel Vardarlı, öncelikle birkaç ay kadar dinlenerek kendine ödül verdiğini, şu sıralar ise bir spor okuluyla ilgilendiğini belirtti. Basketboldan ayrı kalmanın kendisi için oldukça zor geçtiğini söyleyen Vardarlı, kısa bir süreyle basketbolu uzaktan takip etmeyi düşündüğünü, çocuklarla ve onların spor yapmasıyla ilgilenmekten keyif aldığını ve bu yıl hem yaz, hem de kış kampına gitmeyi planladığını söyledi.

Son Dönemde Kadın Basketboluna İlgi Azaldı

Basın mensupları tarafından gelecekte antrenörlük ya da yorumculuk gibi basketbolla ilgili bir meslek tercih edip etmeyeceği sorulduğunda ise antrenörlük yapabileceği şeklinde cevap veren Birsel Vardarlı, bu konuda somut bir adamı ne zaman atacağı hakkında herhangi bir öngörüsü olmadığını söyledi. Son olarak Milli Takımla ilgili görüşlerini açıklayan Vardarlı, eskiden kadın basketboluna ilgi olduğunu fakat son dönemde bu ilginin kaybolduğunu söyledi. Milli Takımın başarılar için uzun yol katetmesi gerektiğini söyleyen Vardarlı, yöneticilerin eski zamanlardaki kazançları geri getirmek için birşeyler yapması gerektiğini belirtti.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap